ابداع پارچه‌ای که نور لیزر را به پوست می‌رساند. تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 اسفند 1396 11:34. یک شرکت فرانسوی، پارچه‌ای ابداع کرده است که می‌تواند نور را مستقیما به پوست بیمار برساند. به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، بسیاری از بیماری‌ها از جمله آکنه، actinic keratosis، یرقان، بیماری پاژه و پسوریازیس، با استفاده از نور‌درمانی درمان می‌شوند. روکش‌های نوری جدید برای تولید روشنایی، از سیستم‌های LED استفاده می‌کنند اما نور منتشر شده از LEDها در مقایسه با نور لیزر، ضعیف هستند. به عبارت دیگر، لامپ ...

ابداع پارچه‌ای که نور لیزر را به پوست می‌رساند

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 اسفند 1396 11:34


 اخبارعلمی,خبرهای علمی ,لیزر پارچه ای
یک شرکت فرانسوی، پارچه‌ای ابداع کرده است که می‌تواند نور را مستقیما به پوست بیمار برساند. 

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، بسیاری از بیماری‌ها از جمله آکنه، actinic keratosis، یرقان، بیماری پاژه و پسوریازیس، با استفاده از نور‌درمانی درمان می‌شوند.

 

روکش‌های نوری جدید برای تولید روشنایی، از سیستم‌های LED استفاده می‌کنند اما نور منتشر شده از LEDها در مقایسه با نور لیزر، ضعیف هستند.

 

به عبارت دیگر، لامپ‌های نوری "فوتوداینامیک تراپی" (Photodynamic therapy)به خاطر نور غیرمستقیم و شدیدشان، می‌توانند دوره‌های درمانی دردناکی را ایجاد کنند.

 

شرکت فرانسوی "الیاف پزشکی تکسینوف" (Texinov Medical Textiles)اعلام کرده با کمک کنسرسیوم سلامت اروپا موسوم به  "PHOS-ISTOS"، یک پارچه نرم موسوم به "FLUXMEDICARE" ابداع کرده است که نور لیزر را با شدت بالا مستقیما به پوست می‌رسانند.

 

در سرتاسر این پارچه، فیبرهای نوری وجود دارند که نور را از یک لیزر خارجی به پوست منتقل می‌کنند. برای بسیاری از کاربردهای این ابزار، ابتدا یک کرم حساس به نور روی پوست استفاده می‌شود.

 

سپس، پارچه FLUXMEDICARE به دور پوست پیچیده می‌شود. نور، واکنش میان اکسیژن موجود در هوا و کرم حساس به نور را فعال می‌کند و پوست را بیشتر نسبت به نور‌درمانی حساس می‌سازد.

 

این ابزار که نرم و انعطاف‌پذیر است، در تماس با پوست حتی پوست پاها و دیگر قسمت‌های بدن که باید به دور آنها پیچیده شود، باقی می‌ماند.

 

با توجه به سطوح درد�� در آزمایش‌های  FLUXMEDICARE، گزارش شد که بیماران، هنگام درمان با این ابزار، تقریبا دردی احساس نکردند

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه