از ابرها عکس بگیرید تا ماهواره های ناسا اشتباه نکنند. تاریخ انتشار : شنبه, 26 اسفند 1396 10:26. ناسا در هفته ای که گذشت از شهروندان علاقمند به علم و دانش خواست تا به اجرای طرحی منحصر به فرد و جالب کمک کنند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، سازمان فضایی ناسا در حال اجرای طرحی موسوم به CERES است تا در قالب آن وضعیت آب و هوایی زمین و روند گرم شدن کره خاکی با استفاده از شش ماهواره در حال گردش به دور زمین بررسی شود. اما یک مشکل جدی در زمینه اجرای این طرح به وجود آمده است. ماهواره های مورد استفاده ع ...

از ابرها عکس بگیرید تا ماهواره های ناسا اشتباه نکنند

تاریخ انتشار : شنبه, 26 اسفند 1396 10:26


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,ابرها
ناسا در هفته ای که گذشت از شهروندان علاقمند به علم و دانش خواست تا به اجرای طرحی منحصر به فرد و جالب کمک کنند. 

به گزارش مهر به نقل از انگجت، سازمان فضایی ناسا در حال اجرای طرحی موسوم به CERES است تا در قالب آن وضعیت آب و هوایی زمین و روند گرم شدن کره خاکی با استفاده از شش ماهواره در حال گردش به دور زمین بررسی شود.

 

اما یک مشکل جدی در زمینه اجرای این طرح به وجود آمده است. ماهواره های مورد استفاده علیرغم بهره مندی از تجهیزات پیشرفته قادر به تشخیص دادن دقیق ابرها و متمایزکردن آن ها از آنچه که بر روی زمین قابل مشاهده است، نیستند.

 

ناسا می گوید ماهواره های یادشده نمی توانند ابرها را از برف در حال بارش متمایز سازند و همین امر موجب اشتباهاتی در بررسی ها و برآوردهای آنها می شود. در اینجاست که شهروندان علاقمند به علم و دانش به کمک ناسا می آیند.

 

از همین رو ناسا از مردم عادی خواسته تا از ابرهای آسمان عکس بگیرند و این عکس ها را از طریق یک برنامه تلفن همراه به اشتراک بگذارند. اگر عکس های یادشده در زمان عبور ماهواره های CERES گرفته شده باشند، ناسا با مقایسه عکس های مذکور با تصاویر ماهواره ای می تواند مطمئن شود که تشخیص ماهواره ها درست بوده و آنها چیز دیگری را با ابر اشتباه نگرفته اند.

 

هر فرد می تواند از امروز تا ۱۵ آوریل روزانه حداکثر ۱۰ عکس را از طریق برنامه تلفن همراه GLOBE Observer برای ناسا ارسال کند. طی این مدت شرایط آب و هوایی بسیار متغیر است و لذا ماهواره ها ممکن است برای تحلیل دقیق وضعیت جوی موجود دچار مشکل شوند.

 

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی observer.globe.gov/about/get-the-app مراجعه کنند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه