بسیاری از آپشن‌های مورد استفاده در خودروهای مجلل و گران‌قیمت، به غیر از راهی برای ارائه رفاه بیشتر به سرنشینان، در زمینه تبلیغات و جذب خریداران بیشتر کارآمد خواهند بود.

عصر خودرو: بسیاری از آپشن‌های مورد استفاده در خودروهای مجلل و گران‌قیمت، به غیر از راهی برای ارائه رفاه بیشتر به سرنشینان، در زمینه تبلیغات و جذب خریداران بیشتر کارآمد خواهند بود.

 آپشن‌ها و امکاناتی که همه‌ساله دستخوش تغییراتی در راستای تشدید رقابت و نمایش برتری می‌شوند و با قیمت‌های کم و زیاد روی خودروهای مدرن قرار می‌گیرند که در این میان، برخی آیتم‌ها، با ایده بسیار جالب و شاید بسیار کاربردی، خریداران و علاقه‌مندان را به وجد خواهد آورد.

با بالا رفتن قیمت پایه هر خودرو، امکانات آپشنال و انتخابی کلاس‌های پایین‌تر برای سگمنت بالاتر به صورت استاندارد عرضه می‌شود و امکانات قابل انتخاب جالب‌تری برای محصول در نظر گرفته می‌شود. برای مثال در جایی که تنظیم برقی صندلی‌ها، برای خودروهای کلاس C آپشنی قابل انتخاب محسوب می‌شود، همین آیتم در سگمنت F آپشنی استاندارد محسوب می‌شود. در این مطلب به سراغ چندی از آپشن‌های نوین خودروهای لوکس خواهیم رفت.

سامانه AirScarf مرسدس بنز E350

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 3270 دلار

یکی از سخت‌ترین مسائل و پروژه‌ها برای یک خودروساز، تعبیه سقف بازشونده برای خودرویی است که به صورت پایه‌ای، کوپه طراحی شده. برای مثال، در یک خودرو ساده، بخش جلو و عقب با شاسی، قسمت کناری بدنه و همچنین سقف به همدیگر اتصال پیدا کرده، اما با حذف سقف، یکی از این عوامل محو شده و طراحان خودرو می‌بایست به تقویت اتصالات باقیمانده بپردازند؛ به همین خاطر اکثر خودروهای کانورتیبل با وزنی بالاتر از نمونه مشابه کوپه عرضه می‌شوند. در کنار این تعابیر ایمنی، بسیاری آپشن‌ها برای راحتی سرنشینان در فضای آزاد عرضه می‌شوند؛ آپشن‌هایی همچون بادشکن عقب که باز کردن سقف خودرو را در هر شرایطی میسر می‌کند. تا پیش از این، تنها نیمی از سال هوایی مناسب برای باز کردن سقف خودرو وجود داشت و در دیگر ماه‌ها، این آپشن گران‌قیمت تقریبا بی‌مصرف به نظر می‌رسید اما با اختراع سیستم AirScarf مرسدس بنز و تعبیه دریچه گردش هوا درست در پشت گردن سرنشینان جلو، در هنگام باز بودن سقف خودرو در هوای سرد، باد گرم را به پشت سر سرنشین می‌دمد تا با بالا بودن شیشه‌های طرفین، هوای کابین متعادل باشد.

بسته شدن خودکار در‌های ب‌ام‌و سری 7

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 4800 دلار

مکانیسم دو‌مرحله‌ای قفل در هر خودرو طوری طراحی شده که اگر در را آرام ببندید، قفل در مرحله اول قرار می‌گیرد. این مرحله نخست برای ایمنی بیشتر در برابر بی‌دقتی سرنشینان و مصون ماندن اعضای بدن همچون انگشتان در برابر بسته شدن در تعبیه شده است. اما در خودروهای لوکس به دلیل بهره‌گیری از ابعاد بزرگ‌تر و همچنین قرار‌گیری ادوات و آپشن‌های مختلف روی در خودرو و افزایش وزن، نسبت به محصولات ساده‌تر سگمنت‌های پایین‌تر، ریسک قرار‌گیری انگشتان بین در و بدنه کمی بیشتر خواهد بود. به همین خاطر در خودروهای فول سایز سدان و SUV آپشنی تحت عنوان وکیوم در عرضه می‌شود که با نزدیک شدن لبه در‌ خودرو به بدنه، به صورت خودکار چفت می‌شود.

رایحه قابل انتخاب در کابین مرسدس بنز S500

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 350 دلار

مرسدس اس‌کلاس به عنوان مهم‌ترین محصول لاین آپ مرسدس بنز، همه ساله به همراه جدیدترین امکانات و آپشن‌های این خودرو ساز معرفی می‌شود؛ در آخرین نسل از این خودرو که با کد W222 شناخته می‌شود، علاوه بر سیستم تعلیق Magic Body و چندین نو‌آوری فنی، ایده‌های جالبی برای رفاه بیشتر سرنشینان عملی شد که در این میان یکی از آپشن‌ها بسیار جذاب به نظر می‌رسد. با خرید مرسدس اس کلاس و تنها 350 دلار هزینه، با روشن کردن سیستم تهویه مطبوع خودرو، کابینی مملو از رایحه قابل انتخاب توسط شما خواهید داشت. مرسدس بنز برای این خودرو از 3 رایحه الهام گرفته شده از طبیعت استفاده کرده که با عنوان «Mood» (با معنای حال و هوا) شناخته می‌شوند. 4 مود Night Life (مخصوص شب)، Down Town (پایین شهر!)، Fire Side (آتشین) و Sport برای هیجان بیشتر در نظر گرفته شده برای این خودرو به هیچ وجه حساسیت‌زا نیستند.

ستاره درخشان مرسدس بنز E کلاس

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 550 دلار

زبان طراحی خودرو در سال‌های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده و در دوره حاضر، چراغ‌های هر خودرو علاوه بر روشنایی اطراف، سهم بسیاری در افزایش زیبایی خودرو خواهد داشت. البته نه‌تنها حالت و شمایل، بلکه گرافیک چراغ‌ها در هنگام روشن بودن نیز بخشی از طراحی خودرو محسوب می‌شود و به همین خاطر در سال‌های اخیر، خودروسازان به سمت این /NC/B?سئله گرایش بیشتری پیدا کرده‌اند و به نوعی علامتی برای شناسایی برند محسوب می‌شود. در این میان، مرسدس با ایده کوچک اما جالب‌تری به سراغ این شخصیت‌سازی رفته و با استفاده از تکنولوژی LED روی لوگوی ستاره مشهور کلاس E، برند خوشنام این خودرو را بیش از پیش به رخ می‌کشاند. البته پیش از این بسیاری از تولیدکنندگان محلی (حتی در ایران) نیز اقدام به ابداع اصطلاحا لوگوی لایت برای خودروهای مختلف کرده‌اند؛ اما جزئیات و برجستگی مورد استفاده روی این خودرو چیز دیگری است. البته لازم به ذکر است که استفاده از این آپشن در بسیاری از کشورها (در زمان رانندگی) ممنوع است و مرسدس درصدد دریافت مجوزی برای تردد خودروهای مجهز به ستاره درخشان است.

سقف جادویی مرسدس‌های SL و SLK کلاس

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 660 دلار

از مهم‌ترین مشکلات خودروهای مجهز به سقف شیشه‌ای، گرم‌شدن کابین هنگام پارک یا رانندگی در زیر آفتاب و در نتیجه پدید آمدن وضعیتی نه‌چندان خوشایند برای سرنشینان است که نمونه‌های سانروف‌دار با تعبیه پرده‌های نرم یا سخت مخصوص این ضعف پوشش می‌یابد. اما در 2 محصول رودستر جدید مرسدس، یعنی SL و SLK کلاس جدید‌، به دلیل کوچک بودن پنل بالایی سقف و بهره‌گیری از نخستین سقف شیشه‌ای در رودستر‌ها، این مشکل با نو‌آوری دیگری تحت عنوان سقف جادویی مرتفع شده است. طوری که با لمس تنها یک دکمه، سقف شیشه‌ای همچون یک پنل LCD عمل کرده و با تیره شدن (رنگ آبی) فضای کابین را از تابش آفتاب مصون می‌دارد. اگرچه که این تکنولوژی همچون پوشش پارچه‌ای عمل نمی‌کند اما به هر حال تاثیر بسزایی در کاهش گرمای کابین خواهد داشت.

بالچه‌های فعال صندلی در مرسدس E550

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 660 دلار

با افزایش میزان اسب بخار هر خودرو، قابلیت‌های دینامیکی و قدرت مانور آن نیز افزایش پیدا می‌کند و همین موضوع در کنار قرار‌گیری یک راننده حرفه‌ای در پشت خودرو، امنیت بالاتری را برای سرنشینان می‌طلبد. گرچه‌ کمپانی‌های مختلف تعابیر بسیار زیادی برای ایمنی خودرو ‌هنگام تصادف می‌اندیشند اما برخی آپشن‌ها برای جلوگیری از بروز مشکل و حادثه، عرضه می‌شوند و البته به جز کمربند ایمنی، بالچه‌های طرفین صندلی هستند که راننده و سرنشینان را در صندلی ثابت می‌کنند؛ قابلیتی که در هنگام عبور از پیچ و اعمال شتاب جانبی، با باز و بسته شدن و جهت‌گیری، ایمنی و راحتی بیشتری را برای راننده و سرنشین جلویی به ارمغان می‌آورد و البته لازم به ذکر است که این آپشن در صندلی‌های عقب مرسدس S کلاس نیز استفاده شده.

رنگ قرمز Stryker برای SRT وایپر

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 14 هزار و 600 دلار

در سال‌های اخیر بسیاری از خودروسازان اقدام به پیشنهاد رنگ‌های خاص با قیمت بالاتر برای مشتری‌های خاص‌پسند کرده‌اند؛ رنگ‌های مات و بسیار براق که تا چندی پیش در انحصار کمپانی‌های لوکس‌ساز بود و چندی است که حتی برای محصولات هیوندای و کیا هم قابل سفارشند. در این میان SRT به عنوان زیر‌شاخه‌ای از گروه کرایسلر که این روزها تنها به تولید داج وایپر فقید مشغول است، رنگی تحت عنوان قرمز Stryker با قیمتی در حد و اندازه خرید یک دستگاه کیا ریو 2014 و پروسه رنگرزی سه‌مرحله‌ای برای خلق چنین لباس شاهکاری برای این لباس فاخر. انجام این پروسه رنگرزی 7 روز به طول می‌انجامد و SRT یک روز در هفته را برای تولید و مونتاژ وایپرهای مزین به این رنگ صرف می‌کند.

ماساژور صندلی آئودی A8

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 4 هزار دلار

اگر تاکنون تنها در کتابخانه‌های لوکس، باشگاه‌های مجهز و همچنین فروشگاه‌های خاصی شاهد صندلی ماساژور بودید؛ باید گفت که وقت آن رسیده که این آپشن را روی خودرو خود داشته باشید. البته شاید مشابه این صندلی در خودروهای دیگر نیز وجود داشته باشد، اما نمونه‌ای که ‌روی آئودی A8 قرار می‌گیرد با کمی تفاوت طراحی شده. در صندلی‌های این خودرو خبری از لرزش به عنوان ماساژور نیست و با فعال کردن آن، یک برجستگی در زیر پوشش چرمی، روی نقاط حساس پشت و کمر حرکت می‌کند که مرسدس نیز مشابه این آپشن را با نام «Hot Stone message» روی اس‌کلاس قرار داده است. اما این مکانیسم را می‌توانید تنها در محصولات آئودی و ب‌ام‌و بیابید.

جزئیات کابین پورشه 911 به سلیقه خریدار

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 1650 تا 2670 دلار

به عقیده بسیاری نمونه‌های استاندارد محصولات پورشه، از حداقل امکانات ممکن برخوردارند و برای رفاه سرنشینان می‌بایست تک‌تک جزئیات و آیتم‌های مورد نیاز را جداگانه و با هزینه مضاعف سفارش دهید و در این میان بسیاری از آپشن‌های پیشنهاد شده با قیمت بسیار بالا، چندان هم ضروری به‌نظر نمی‌رسند. برای مثال، شما با هزار و 145 دلار هزینه، یک جفت صندلی اسپرت تطبیق‌شونده خواهید داشت؛ یا برای مثال شما می‌توانید تک تک اجزای کابین را از پلاستیک یا با روکش چرمی سفارش دهید. انتخاب رنگ مورد نظر خود برای پشت آمپرها، از بین 4 گزینه پیشنهاد شده 860 دلار آب می‌خورد و برای روکش چرم در محفظه داشبورد باید 165 دلار هزینه کنید. همچنین 2570 دلار برای روکش چرمی قاب باندها، 1180 دلار برای سقف چرمی و همچنین 365 دلار برای دریچه‌های چرمی. برای همرنگ شدن دستگیره در با بدنه، 550 دلار و 2225 دلار برای رنگرزی بخشی از داشبورد باید بپردازید.

صندلی‌های تنظیم شونده منحصر به فرد لکسوس LS 460 L

این آپشن‌ها مشتری را به وجد می‌آورد+تصاویر

قیمت: 16 هزار و 400 دلار

در خارج از کشور و به‌خصوص بازار چین، اکثر خریداران خودروهای لوکس و فول‌سایز، به سراغ استخدام راننده برای استفاده از امکانات ردیف دوم خودرو و همچنین پیگیری امور اداری یا بیزنسی خود می‌کنند. به همین خاطر اکثر برندهای لوکس‌ساز، پتانسیل زیادی برای خلق آپشن‌های جدید در این دسته خودروها صرف می‌کنند. از تنظیم برقی صندلی‌های دوگانه گرفته تا مینی‌بار، یخچال، ماساژور حرفه‌ای، گرمکن و سردکن صندلی‌های VIP با استراحتگاه پا گرفته تا صفحه نمایشگر برای اتصال به اینترنت و ...، از دسته امکاناتی است که لوکس‌سازان برای خودروهای سگمنت F خود در نظر می‌گیرند و لکسوس به عنوان زیرشاخه لوکس‌ساز تویوتا، این امکانات را با قیمت 16 هزار و 400 دلار عرضه می‌کند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه