تاریخ انتشار : دوشنبه, 06 فروردین 1397 15:18. بارش برف نارنجی رنگ در روسیه و بخش هایی از اروپای شرقی مردم را شگفت زده کرده است. به گزارش مهر به نقل از ماشابل، هر ۵ سال یک بار در بخش هایی از اروپای شرقی برف نارنجی رنگ از آسمان می بارد!. این رویداد جالب روزهای گذشته نیز تکرار شد و بسیاری از اسکی بازان در روسیه، رومانی، بلغارستان و بخش های دیگر این منطقه را متعجب کرد. تصاویری از برف های پرتقالی رنگ نیز در سراسر شبکه های اجتماعی منتشر شده است. به نوشته روزنامه ایندپندنت، این پدپده در نتیجه انتقا ...

بارش برف نارنجی رنگ از آسمان روسیه!

تاریخ انتشار : دوشنبه, 06 فروردين 1397 15:18


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,برف
بارش برف نارنجی رنگ در روسیه و بخش هایی از اروپای شرقی مردم را شگفت زده کرده است.

به گزارش مهر به نقل از ماشابل، هر ۵ سال یک بار در بخش هایی از اروپای شرقی برف نارنجی رنگ از آسمان می بارد!

 

 این رویداد جالب روزهای گذشته نیز تکرار شد و بسیاری از اسکی بازان در روسیه، رومانی، بلغارستان و بخش های دیگر این منطقه را  متعجب کرد.  

 

تصاویری از برف های پرتقالی رنگ نیز در سراسر شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,برف

 

به نوشته روزنامه ایندپندنت، این پدپده در نتیجه انتقال  گرد و غبار صحراها به جو زمین است. در اتمسفر شن و گرد و غبار  با برف و باران ترکیب می شوند و سپس در مناطقی از اروپای شرقی روی زمین فرود می آیند.

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,برف

 

استیون کیتس  یکی از دانشمندان هواشناسی در سازمان UK Met در این باره می گوید: مقدار زیادی شن و گرد و خاک از شمال آفریقا در اتمسفر وجود دارد.

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,برف

 

تصاویر ماهواره ای ناسا نیز نشان می دهد انبوهی از گرد و غبار صحراهای آفریقا در حال گذر از منطقه مدیترانه هستند و از شرق به اروپا وارد می شوند.  

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,برف

 

رصدخانه آتن در پستی در فیس بوک  اعلام کرد این یکی از بزرگترین فرایندهای انتقال گرد و غبار از صحراهای آفریقا به یونان است.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه