با خانه‌های بازی هوشمند کودکان آشنا شوید+ تصاویر

با خانه‌های بازی هوشمند کودکان آشنا شوید+ تصاویر


اخبار,اخبارعلمی,خانه‌های بازی هوشمند

اخبارعلمی - با خانه‌های بازی هوشمند کودکان آشنا شوید+ تصاویر

خانه‌های بازی هوشمند تنها یک وسیله سرگرمی ساده برای کودکان محسوب نمی‌شوند، بلکه در طراحی آنها از فناوری‌های نوین و معماری مدرن بهره‌ برده شده است.

بر خلاف خانه‌های بازی متداول، در خانه بازی هوشمند از طیف گسترده‌ای از امکانات در کنار طراحی مدرن استفاده شده تا فضای مناسبی برای بازی و یادگیری کودکان ایجاد شود.

خانه بازی هوشمند علاوه بر عملکرد بعنوان یک ابزار سرگرمی با بهرمندی از طراحی خاص، خلاقیت کودکان را تحریک کرده و به یادگیری اصول زندگی اجتماعی نیز کمک می‌کند.

خانه بازی هوشمند دو منظوره
در طراحی خانه‌های بازی هوشمند از معماری ساختمان‌های واقعی و مدرن الگوبرداری می‌شود؛ برای ساخت خانه بازی مخصوص فضای باز از درخت توس استفاده می‌شود که از مقاومت بالایی در محیط‌های سرد و مرطوب برخوردار است؛ این خانه بازی مخصوص کودکان دو تا 10 سال است.

در ساخت خانه بازی مخصوص داخل منزل از چوب واقعی با رنگ طبیعی یا سفید استفاده می‌شود تا هماهنگی بیشتری با محیط و دکوراسیون داخلی پیدا کند؛ کودکان دو تا شش سال می‌توانند از این نوع خانه‌های بازی استفاده کنند.

در عین حال برخی از نمونه خانه‌های بازی هوشمند دو منظوره و برای استفاده در فضای باز و داخل منزل طراحی شده‌اند.

استفاده از مواد مقاوم و ایمن
تمامی درها دارای دستگیره از داخل و خارج و آهنربا برای اطمینان از بسته شدن کامل در هستند؛ با استفاده از درز گیرهای مخصوص، بخش‌های در و پنجره پوشانده می‌شوند تا مانع از نفوذ آب و باد بداخل شود.

شیشه‌ها از جنس آکریلیک بعنوان یک ماده ارگانیک ساخته می‌شوند که مانند شیشه معمولی ترک نخورده و شکسته نمی‌شوند و از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند.

در طراحی خانه بازی هوشمند مخصوص فضای باز از پنجره‌های بیشتری استفاده شده است تا کودک در یک مکان امن و سرپوشیده از محیط طبیعی بیشتر استفاده کند.

کف پوش داخل منزل نیز ضد لغزش بوده و از سر خوردن و آسیب دیدن کودک پیشگیری می‌کند.

با توجه به مواد مورد استفاده، این سازه‌ها از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند و هر دو سال یکبار به رنگ آمیزی مجدد نیاز دارند؛ امکان تغییر دکوراسیون داخلی نیز با توجه به سلیقه و سن کودک وجود دارد.

خانه بازی هوشمند از فضای کافی برای بازی، محیط نورگیر، ‌قفسه‌های مناسب کتاب و اسباب‌بازی، تخت خواب کوچک و میز تحریر برخوردار است که می‌تواند از بهم ریختگی محیط منزل جلوگیری کند.

خانه‌های بازی Casaforum ،Illinois، Hobikken و Kyoto برخی از نمونه خانه‌های بازی هوشمندی هستند که تاکنون طراحی شده‌اند.

اخبار,اخبارعلمی,خانه‌های بازی هوشمند

اخبار,اخبارعلمی,خانه‌های بازی هوشمند

اخبار,اخبارعلمی,خانه‌های بازی هوشمند

اخبار,اخبارعلمی,خانه‌های بازی هوشمند

اخبار,اخبارعلمی,خانه‌های بازی هوشمند

اخبارعلمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه