تراشه‌ای که "مغز" را کنترل می کند + عکس

تراشه‌ای که "مغز" را کنترل می کند + عکساخبار علمی - تراشه‌ای که "مغز" را کنترل می کند + عکس

محققان آمریکایی آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته(DARPA) با استفاده از تراشه‌ای که در مغز موشی کار گذاشتند، توانستند سرعت مغز موش را افزایش داده، مغز موش را به کنترل خود در آورند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دانشمندان با تکنیک شستشوی مغزی یا حذف خاطرات، می توانند حافظه و ذهن موش را در اختیار داشته باشند، تصور اینکه با کمک یک تراشه می توان به برنامه ریزی یا حذف اطلاعات مغزی دست یافت در عین جذابیت کمی ترسناک و خطرناک نیز به نظر می رسد، اما آزمایش این تکنولوژی جدید نه تنها با موفقیت بر موش ها پاسخ داده شده بلکه مسیری برای پیشرفت های بیشتر را در برابر محققان قرار داده است.

 

اخبار,اخبار علمی, تراشه‌ای که مغز را کنترل می کند


آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا اعلام کرده که این تراشه هنوز در مغز موش در حال کار میباشد و گفته اند که اگر در نمونه آزمایشگاهی موفق آمیز باشد به زودی این آزمایش را بر روی انسان نیز پیاده خواهند کرد.

جوزف لدوکس که یکی از نورولوژیست های این پژوهش و از پیشگامان و طراحان فناوری های نوین و تکنولوژی به حساب می آید، گفت: من و تمام همکارانم در این آژانس تحقیقاتی امیدوار هستیم تا بتوانیم نتایج را پس از موفقیت در نمونه آزمایشگاهی به نمونه انسانی نزدیک کنیم زیرا برنامه های بلند مدتی برای این طرح پیش بینی شده است.

در حال حاضر حسگرها و تراشه های متنوعی با کارکردهای مختلف به بازار ارائه شده اند اما هیچ کدام تا این اندازه حساس و مهم نبوده اند زیرا این حسگر باید در مغز شخص کاشته شود.

اگر این موسسه موفق به تولید این تراشه شود، میتوان از این تراشه در بیماری های روحی روانی خاصی استفاده کرد و بیماری های خاص روانی مانند افسردگی و روحی را درمان کرد.
 اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه