تاریخ انتشار : سه شنبه, 17 مرداد 1396 18:37. دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو روش جدیدی را ایجاد کرده‌اند که سلول‌های موجود در بدن را به سلول‌های جدید تغییر داده تا روند بهبودی زخم را تسریع کند. به گزارش ایسنا و به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، این روش که Tissue Nanotransfection(TNT) نام دارد، سلول‌ها را از طریق دستگاهی که از فناوری نانو بهره می‌گیرد، مجددا برنامه‌ریزی می‌کند. این روش به این صورت انجام می‌شود که ابتدا پزشکان تحریک الکتریکی نوری را به سطح پوست اعمال کرده و سپس یک تراشه کوچک به اندازه ...

ترمیم زخم‌ها با برنامه‌ریزی مجدد RNA و DNA سلول

تاریخ انتشار : سه شنبه, 17 مرداد 1396 18:37


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,دانشگاه ایالتی اوهایو

دانشمندان دانشگاه ایالتی اوهایو روش جدیدی را ایجاد کرده‌اند که سلول‌های موجود در بدن را به سلول‌های جدید تغییر داده تا روند بهبودی زخم را تسریع کند.

 به گزارش ایسنا و به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، این روش که Tissue Nanotransfection(TNT) نام دارد، سلول‌ها را از طریق دستگاهی که از فناوری نانو بهره می‌گیرد، مجددا برنامه‌ریزی می‌کند.

 

این روش به این صورت انجام می‌شود که ابتدا پزشکان تحریک الکتریکی نوری را به سطح پوست اعمال کرده و سپس یک تراشه کوچک به اندازه یک دکمه سردست را در محل زخم قرار می‌دهند.

 

این تراشه در کمتر از یک ثانیه عوامل برنامه‌ریزی مجدد(DNA یا RNA پیش‌برنامه‌ریزی شده) را به صورت غیرتهاجمی از طریق یک میدان الکتریکی متمرکز با شدت بالا به سلول‌های زنده پوست اعمال کرده و آنها را به هر نوع سلولی که یک دانشمند یا پزشک می‌خواهد تبدیل می‌کنند.

 

این روش قبلا در مدل‌های موش آزمایش شده بود تا بافت مرده را نجات داده و روند رشد مجدد اندام را بهبود بخشد. TNT از تکنولوژی‌های قبلی متفاوت است، زیرا بی خطر، آنی و فاکتور برنامه‌ریزی مجدد آنها در سطح تک سلولی انجام می‌شود.

 

محققان انتظار دارند که این تکنولوژی طی یک سال برای آزمایشات انسانی مورد تایید قرار گیرد. با این حال هنوز هم برای انجام آزمایشات انسانی نیازمند انجام آزمایشات بیشتر برای ایمنی و کارآیی است.

 

این فناوری در نهایت می‌تواند به برنامه‌ریزی مجدد سلولی در شرایطی مانند سکته مغزی، آلزایمر و پارکینسون منجر شود.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه