تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395 11:59. دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده فضاپیمای «جونو» ناسا به سیاره‌ی مشتری می‌رسد. این فضاپیما در مشتری چه چیزهایی پیدا می‌کند؟ اگر نتواند با موفقیت وارد مدار مشتری شود تقریبا هیچ. ولی اگر آن‌طور که در ویدیوی بالا نشان داده می‌شود این کار با موفقیت صورت گیرد، جونو بیشتر از هر فضاپیمای دیگری می‌تواند به مشتری نزدیک شود. قرار است وقتی دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده جونو به مشتری رسید، سرعتش را کم کند و در مداری به شدت بیضوی قرار گیرد. از اهداف علمی این ماموریت می‌توان به ن ...

تصویر نجومی روز ناسا: تیزر تبلیغاتی ماموریت جونو / فیلم

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395 11:59


اخبارعلمی,خبرهای علمی,سیاره مشتری

دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده فضاپیمای «جونو» ناسا به سیاره‌ی مشتری می‌رسد.

این فضاپیما در مشتری چه چیزهایی پیدا می‌کند؟ اگر نتواند با موفقیت وارد مدار مشتری شود تقریبا هیچ. ولی اگر آن‌طور که در ویدیوی بالا نشان داده می‌شود این کار با موفقیت صورت گیرد، جونو بیشتر از هر فضاپیمای دیگری می‌تواند به مشتری نزدیک شود.

 

قرار است وقتی دوشنبه‌ی هفته‌ی آینده جونو به مشتری رسید، سرعتش را کم کند و در مداری به شدت بیضوی قرار گیرد. از اهداف علمی این ماموریت می‌توان به نقشه‌برداری از ساختار درونی مشتری، اندازه‌گیری میزان آب موجود در اتمسفر این سیاره، بررسی میدان مغناطیسی قدرتمند آن و کسب اطلاعات بیشتر از چگونگی شکل گرفتن شفق‌های قطبی حول قطبین آن اشاره کرد. این اطلاعات به ما کمک می‌کنند که بتوانیم درباره‌ی تاریخ منظومه‌ی شمسی و دینامیک سیاره‌ی خودمان خیلی بیشتر بدانیم. انرژی فضاپیمای جونو از طریق سه پنل خورشیدی بزرگ که هرکدام به طول یک کامیون کوچک هستند تامین می‌شود. این فضاپیما که در سال ۲۰۱۱ پرتاب شد قرار است در طول ماموریت خود، ۳۷ بار در مدار مشتری گردش و در نهایت در اتمسفر غلیظ مشتری خودکشی کند.

 

 

اخبار علمی - دیجی کالا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه