تاریخ انتشار : دوشنبه, 21 تیر 1395 11:16. یک شرکت سوئدی با تولید اقتصادی دستکش رباتیک مخصوص فضانوردان ناسا، امکان تولید انبوه آن با قیمت مناسب را فراهم کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، با استفاده از این دستکش کارگران تنها با نیمی از توان ماهیچه‌ای می‌توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند. این دستکش از حسگرها، سیستم عصبی مصنوعی و تاندون‌ها تشکیل شده است. عملکرد این دستکش مشابه دست طبیعی انسان است با این تفاوت که نیروی تولیدی توسط ماهیچه‌های مصنوعی تولید می‌شود. فناوری ماهیچه مصنوعی ...

تولید انبوه دستکش فضانوردان ناسا برای کارگران

تاریخ انتشار : دوشنبه, 21 تیر 1395 11:16


اخبارعلمی,خبرهای علمی,دستکش فضانوردان ناسا

یک شرکت سوئدی با تولید اقتصادی دستکش رباتیک مخصوص فضانوردان ناسا، امکان تولید انبوه آن با قیمت مناسب را فراهم کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، با استفاده از این دستکش کارگران تنها با نیمی از توان ماهیچه‌ای می‌توانند کارهای روزمره خود را انجام دهند. این دستکش از حسگرها، سیستم عصبی مصنوعی و تاندون‌ها تشکیل شده است.

عملکرد این دستکش مشابه دست طبیعی انسان است با این تفاوت که نیروی تولیدی توسط ماهیچه‌های مصنوعی تولید می‌شود.

فناوری ماهیچه مصنوعی درست شبیه ماهیچه طبیعی است و تولید نیرو و کنترل حرکات کاملا قابل کنترل است.

یک کارگر در شرایط معمولی برای نگه‌داری آچار و سایر ابزارهای کارگاهی به نیرویی بین هفت تا 9 کیلو توسط دستان نیازمند است، بنابراین در صورت فعالیت مداوم، ماهیچه‌های دست کارگران خسته‌شده و احتمال وقوع حوداث شغلی افزایش می‌یابد.

شرکت سازنده مدعی شد که در صورت استفاده از دستکش رباتیک، کارگران تنها باید حدود 4.5 کیلو فشار با ماهیچه‌های دست تولید کنند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه