تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 مرداد 1396 14:14. یک شرکت استرالیایی به نام Euclideon در حال تولید نمونه اولیه نخستین میز هولوگرامی چندکاربره دنیاست. به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، در این شیوه تا چهار نفر می‌توانند حول یک تصویر هولوگرامی قدم بزنند و با به چشم داشتن عینک مخصوص، با آن تعامل داشته باشند. گفته می‌شود این فناوری سال 2018 فروش خواهد داشت. ایده میز هولوگرامی دهه‌هاست موضوع داستان‌های علمی‌تخیلی بوده است. هولوگرام ، نوعی تصویر استریوست که توسط رایانه تولید می‌شود و درست مانند تصویری ک ...

تولید نخستین میز هولوگرامی چندکاربره دنیا+تصاویر

تاریخ انتشار : سه شنبه, 24 مرداد 1396 14:14


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , میز هولوگرامی

یک شرکت استرالیایی به نام Euclideon در حال تولید نمونه اولیه نخستین میز هولوگرامی چندکاربره دنیاست.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، در این شیوه تا چهار نفر می‌توانند حول یک تصویر هولوگرامی قدم بزنند و با به چشم داشتن عینک مخصوص، با آن تعامل داشته باشند. گفته می‌شود این فناوری سال 2018 فروش خواهد داشت.

 

ایده میز هولوگرامی دهه‌هاست موضوع داستان‌های علمی‌تخیلی بوده است. هولوگرام ، نوعی تصویر استریوست که توسط رایانه تولید می‌شود و درست مانند تصویری که هنگام تماشای یک فیلم سه‌بعدی دیده می‌شود، است. اما در این روش، چنانچه گروهی از افراد دور یک میز بایستند و به یک تصویر نگاه کنند، آن را فقط از یک نما خواهند دید و با حرکت کردن‌شان حول میز، این تصویر تغییر نخواهد کرد و حالت توهمی تصویر از بین خواهد رفت.

 

با این حال، شرکت استرالیایی Euclideon اعلام کرده این مشکل را حل کرده و می‌توان از هشت زاویه به تصویر میز هولوگرامی جدید نگاه کرد و به همین دلیل این سیستم، اولین میز هولوگرامی چندکاربره دنیا لقب گرفته است.

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , میز هولوگرامی

 

تا چهار کاربر می‌توانند همزمان هولوگرام تولید شده توسط این میز را نگاه کنند و آن‌ها می‌توانند دور میز بچرخند و بدون نیاز به کلاه واقعیت افزوده، با تصویر تعامل برقرار کنند. کاربران فقط باید از یک جفت عینک آفتابی رهگیری‌کننده حرکت استفاده کنند که بسیار شبیه عینک سه‌بعدی است.

 

زمانی که افراد این عینک‌ها را به چشم می‌گذارند، میز قادر است وضعیت هر  یک از چشمان آن‌ها را رهگیری کرده و تصویری را برای هر چشم بسازد. با داشتن فیلم‌های کریستالی جداگانه در هر دو سطح میز و عینک‌، این میز می‌تواند تا هشت تصویر جداگانه(که برای چشم غیرمسلح مجموعه‌ای از نور رنگی است) را طبقه بندی کند و به چهار کاربر امکان تماشای یک تصویر استریو را بدهد که مانند هولوگرام‌های فیلم "جنگ‌ ستارگان" است. 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , میز هولوگرامی

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , میز هولوگرامی

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی , میز هولوگرامی

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه