تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395 11:21. فضاپیمای جونو مانند مسافری که در سفر از همه جا عکاسی می‌کند، در مسیر خود به سمت مشتری به تصویربرداری از سیاره و قمرهای آن پرداخته است. به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، این فضاپیما هفته گذشته در فاصله 11 میلیون کیلومتری از مشتری، تصویری از سیاره به همراه چهار قمر بزرگ آن یعنی آیو، اروپا، گانیمد و کالیستو ثبت کرده است. خانواده سیاره مشتری شامل 62 قمر تایید شده است که از این لحاظ در منظومه شمسی رتبه نخست را دارد. این تصویر توسط دوربین JunoCam ثبت شده ک ...

ثبت تصویر خانوادگی از منظومه مشتری

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395 11:21


اخبارعلمی,خبرهای علمی,مشتری

فضاپیمای جونو مانند مسافری که در سفر از همه جا عکاسی می‌کند، در مسیر خود به سمت مشتری به تصویربرداری از سیاره و قمرهای آن پرداخته است.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمگ، این فضاپیما هفته گذشته در فاصله 11 میلیون کیلومتری از مشتری، تصویری از سیاره به همراه چهار قمر بزرگ آن یعنی آیو، اروپا، گانیمد و کالیستو ثبت کرده است. خانواده سیاره مشتری شامل 62 قمر تایید شده است که از این لحاظ در منظومه شمسی رتبه نخست را دارد.

این تصویر توسط دوربین JunoCam ثبت شده که به گفته ناسا، ابزاری توسعه‌یافته برای افزایش مشارکت عموم در این ماموریت 1.1 میلیارد دلاری است.

به گفته ناسا،‌ عکسبرداری کیهانی بخشی از آماده‌سازی‌های جونو برای ورود آن به مدار مشتری در روز چهارم ژوئیه(14 تیر) است. این فضاپیما پس از پنج سال سفر از سوی زمین به منظومه مشتری، در روز 11 ژوئن کار ارسال اطلاعات را بصورت 24 ساعته به مرکز کنترل ماموریت آغاز کرد تا آنها را بطور مداوم در جریان شرایط آنبرد خود قرار دهد.

کاوشگر جونو علاوه بر ثبت تصویر از مناظر، همچنین در حال آماده‌سازی برای یک احتراق بسیار مهم تصحیح مسیر است که آن را در مدار اطراف سیاره مشتری قرار می‌دهد. در روز 20 ژوئن، پوشش باقیمانده بر روی موتور اصلی کاوشگر باز و نرم‌افزاری که این احتراق را آغاز می‌کند، آنلاین شد.

به گفته ناسا، جونو در روز 28 ژوئن سیستم رانشگر خود را تحت فشار قرار خواهد داد و روز بعد همه ابزارهای غیرضروری برای حفظ نیرو به منظور مانور ورود به مدار خاموش خواهند شد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه