جوراب‌هایی که جایگزین کفش می شوند!

جوراب‌هایی که جایگزین کفش می شوند!جوراب FYF از پارچه ای فوق العاده قوی به نام داینیما ساخته شده که به طور معمول در طناب و تسمه صخره نوردان مورد استفاده قرار می گیرد و 15 برابر قوی‌تر از فولاد است.

بیشتر مردم از جوراب به عنوان گزینه ای برای راحتی پا در کفش استفاده می کنند اما شرکتی سوئیسی جورابی را معرفی کرده است که می تواند به عنوان کفش نیز عمل کند. جوراب FYF که مخفف "Free Your Feet" (پاهای خود را آزاد کنید) است به عنوان محصولی که هم می تواند نقش جوراب و هم نقش کفش را ایفا کند، طراحی شده است.

اخبار,اخبار علمی,جوراب FYF,جوراب FYF چیست

 جوراب FYF از پارچه ای فوق العاده قوی به نام داینیما ساخته شده که به طور معمول در طناب و تسمه صخره نوردان مورد استفاده قرار می گیرد و 15 برابر قوی‌تر از فولاد است. این جوراب توسط شرکت سوئیس برفوت تولید شده و همانند یک دستکش، انگشتان پا در آن جدا از یکدیگر قرار می گیرند. 

اخبار,اخبار علمی,جوراب FYF,جوراب FYF چیست

 جوراب FYF به گونه ای تولید شده که در برابر آب مقاوم باشد و کف آن با دانه های لاستیکی پوشیده شده تا حرکت و حفظ تعادل روی هر سطحی به خوبی صورت بگیرد. این جوراب ها برای کمک به حفاظت از پای ورزشکاران در طیف گسترده ای از ورزش ها مانند دو میدانی، موج سواری، شیرجه و حتی پیاده روی طراحی شده است.

با این وجود، جوراب FYF از پاها در برابر اشیا نوک تیز و برنده مانند سوزن یا خارپشت دریایی نمی تواند محافظت کند.  

اخبار,اخبار علمی,جوراب FYF,جوراب FYF چیست

  به گفته دکتر "دیتر هش"، موسس شرکت سوئیس برفوت و توسعه دهنده FYF، این جوراب می تواند عملکرد ورزشکاران را ارتقا دهد و حس جدیدی از امنیت را در آنها ایجاد کند. ورزش های مختلفی وجود دارند که ورزشکاران ترجیح می دهند با پاهای برهنه آنها را انجام دهند اما به واسطه خطر بالای بروز جراحت از انجام این کار خودداری می کنند.

اخبار,اخبار علمی,جوراب FYF,جوراب FYF چیست

 

 بنابر ادعای شرکت سازنده، ماده داینیما جوراب ها را در برابر پارگی و جذب مایعات بسیار مقاوم می کند، در شرایطی که همچنان راحتی پاها را تامین می کند. همچنین در تولید جوراب FYF از ماده آبگریز استفاده شده تا به دفع آب و خشک شدن سریع آنها کمک کند. هر جفت جوراب FYF برچسب قیمت 52 پوند را یدک می کشد.

 

اخبار علمی - عصرایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه