تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 بهمن 1394 14:13. محققین تکنیک جدیدی را طراحی کرده اند که با ترکیب سلول های بنیادی استخوان و یک ماده سخت تجزیه شونده موجب تحریک رشد استخوان واقعی می شود. به گزارش مهر به نقل از پایگاه سلولهای بنیادی، این ماده طراحی شده بوسیله محققین دانشگاه ادینبورگ ساختار داربستی لانه زنبوری است که اجازه عبور خون از خلال آن را می دهد و سلول های بنیادی را قادر می سازد که از مغز استخوان بیمار مهاجرت کرده و به این ماده بچسبند و استخوان جدیدی را ایجاد کنند. این ماده همزمان با رشد استخ ...

درمان شکستگی‌های استخوانی با سلول‌های بنیادی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 بهمن 1394 14:13


اخبار,اخبار علمی,سلول‌های بنیادی

محققین تکنیک جدیدی را طراحی کرده اند که با ترکیب سلول های بنیادی استخوان و یک ماده سخت تجزیه شونده موجب تحریک رشد استخوان واقعی می شود.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه سلولهای بنیادی، این ماده طراحی شده بوسیله محققین  دانشگاه ادینبورگ ساختار داربستی لانه زنبوری است که اجازه عبور خون از خلال آن را می دهد و سلول های بنیادی را قادر می سازد که از مغز استخوان بیمار مهاجرت کرده و به این ماده بچسبند و استخوان جدیدی را ایجاد کنند.

این ماده همزمان با رشد استخوان جدید، رفته رفته تجزیه می شود. این ماده مخلوطی از سه نوع پلاستیک است که بعد از تست صدها ترکیب پلاستیکی انتخاب شده است. این ماده با وزنی سبک، قادر به حمایت سلول های بنیادی استخوانی است. تست های آزمایشگاهی و جانوری این داربست که به منظور استفاده از آن در مطالعات بالینی آینده صورت گرفته است موفقیت آمیز بوده است.

در حال حاضر شکستگی ها و مشکلات استخوانی ناشی از تروما یا بیماری یکی از معضلات بالینی و اجتماعی-اقتصادی بارز است و محققین براین باورند که طراحی چنین مواد و داربست هایی می تواند شرایط لازم را برای ترمیم شکستگی های استخوانی دیر بهبود یابنده فراهم آورد و می تواند به زودی به بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک کند.

 

اخبار علمی - مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه