تاریخ انتشار : یکشنبه, 06 فروردین 1396 12:50. دانشمندان دانشگاه ام آی تی، موفق به ساخت پوست رباتیک با استفاده از چاپگرهای سه بعدی شده اند که رنگ آن بر مبنای شرایط محیطی تغییر کرده و با آن تطبیق پیدا می کند. به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، Subramanian Sundaram رهبر این گروه تحقیقاتی می گوید برای طراحی پوست رباتیک یاد شده از برخی حیوانات الهام گرفته که رنگ پوستشان در محیط زندگی طبیعی و بر اساس رنگ محیط اطراف تغییر می کند. از جمله حیوانات الهام بخش این گروه نوعی سوسک طلایی رنگ بوده که می ...

ربات آفتاب پرست هم از راه رسید

تاریخ انتشار : یکشنبه, 06 فروردين 1396 12:50


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی,ربات آفتاب پرست

دانشمندان دانشگاه ام آی تی، موفق به ساخت پوست رباتیک با استفاده از چاپگرهای سه بعدی شده اند که رنگ آن بر مبنای شرایط محیطی تغییر کرده و با آن تطبیق پیدا می کند.

 به گزارش مهر به نقل از دیجیتال ترندز، Subramanian Sundaram رهبر این گروه تحقیقاتی می گوید برای طراحی پوست رباتیک یاد شده از برخی حیوانات الهام گرفته که رنگ پوستشان در محیط زندگی طبیعی و بر اساس رنگ محیط اطراف تغییر می کند.

 

از جمله حیوانات الهام بخش این گروه نوعی سوسک طلایی رنگ بوده که می تواند در صورت لزوم رنگ پوست خود را به خاکستری تغییر دهد تا از دید دشمنان مخفی بماند. محققان برای طراحی پوست رباتیک تغییر رنگ دهنده از مدار الکتریکی منعطف با برخی مواد پلاستیکی استفاده کرده اند و چاپ آن را با استفاده از چاپگری خاص در دانشگاه ام آی تی موسوم به MultiFad انجام داده اند.

 

بخش های تغییررنگ دهنده حاوی تعدادی الکترود، دو ترانزیستور چاپی و پلیمرهای نیمه هادی است. طراحی این پوست رباتیک هنوز در مرحله آزمایشی است و هنوز زمانی برای تکمیل و استفاده تجاری از آن اعلام نشده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه