ساخت دارو با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی. تاریخ انتشار : پنج شنبه, 19 فروردین 1395 13:48. یک شرکت داروسازی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، دارویی تولید کرد که برای درمان بیماری صرع کاربرد دارد. به گزارش ایرنا از ساینس،یکی از مزایای بسیار مهم استفاده از چاپ سه بعدی در تولید دارو، انحلال سریع آن است. در این روش تولید، داروها از طریق قرارگرفتن مواد اولیه به صورت لایه به لایه روی یکدیگر، تولید می شوند. در مورد داروی Spritma، استفاده از این شیوه، بلعیدن دارو را برای افراد مبتلا به دیسفاژی، ت ...

ساخت دارو با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 19 فروردين 1395 13:48


 اخبار علمی ,خبرهای علمی, داروسازی

  یك شركت داروسازی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، دارویی تولید كرد كه برای درمان بیماری صرع كاربرد دارد.

به گزارش  ایرنا از ساینس،یكی از مزایای بسیار مهم استفاده از چاپ سه بعدی در تولید دارو، انحلال سریع آن است. در این روش تولید، داروها از طریق قرارگرفتن مواد اولیه به صورت لایه به لایه روی یكدیگر، تولید می شوند.


در مورد داروی Spritma، استفاده از این شیوه، بلعیدن دارو را برای افراد مبتلا به دیسفاژی، تسهیل می كند.


دیسفاژی كه می تواند یكی از عوارض صرع باشد، عارضه ای است كه موجب دشواری بلعیدن غذا می شود. در حالی كه داروهای سه بعدی عملا و براحتی در دهان بیمار ذوب و به سادگی بلعیده می شوند.


داروی یاد شده تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریكا را دریافت كرده و در این كشور عرضه شده است.


بی تردید، فناوری چاپ سه بعدی این قابلیت را دارد كه دنیا را متحول كند. این فناوری در زمینه های مختلف از طراحی گرفته تا تولید و در حوزه های مختلف علوم از داروسازی گرفته تا صنایع الكترونیكی، آثار چشمگیری در فرآیندهای ساخت بر جای گذاشته و امكان تولید محصولاتی را فراهم كرده است كه پیش از این با بهای بسیار زیاد تولید می شد و در دسترس همگان نبود.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Science News منتشر شده است.


**صرع
بمجموعه‌ای از اختلالات عصبی مزمن پزشكی است كه با حمله صرعی مشخص می‌شود. این حملات ممكن است بسیار خفیف و تقریبا غیر قابل شناسایی بوده یا برعكس طولانی مدت و با لرزش شدید همراه باشد.

 

اخبار علمی  -  ایرنا 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه