تاریخ انتشار : سه شنبه, 20 بهمن 1394 14:32. محققین آمریکایی با الهام از سوسک، رباتی را ساخته اند که همانند این حشره می تواند با فشردن بدن خود داخل منفذهای کوچک ورود پیدا کند و با رفتن به داخل آوار موقعیت مصدومین را نشان دهد. به گزارش مهر، محققین دانشگاه «کالیفرنیا» آمریکا با انجام آزمایشات متعدد بر روی سوسک ها و قرار دادن آنها در راه های پر مانع متوجه شدند که چگونه این حشره در کمتر از یک ثانیه می تواند خود را از مسیر مسدود شده بیرون بیاورد. همچنین سوسک ها می توانند از سوراخ هایی که به اندازه ...

ساخت روبات امداد و نجات با الهام از سوسک

تاریخ انتشار : سه شنبه, 20 بهمن 1394 14:32


اخبار علمی,خبر های علمی,سوسک

محققین آمریکایی با الهام از سوسک، رباتی را ساخته اند که همانند این حشره می تواند با فشردن بدن خود داخل منفذهای کوچک ورود پیدا کند و با رفتن به داخل آوار موقعیت مصدومین را نشان دهد.

به گزارش  مهر، محققین دانشگاه «کالیفرنیا»  آمریکا با انجام آزمایشات متعدد بر روی سوسک ها و قرار دادن آنها در راه های پر مانع متوجه شدند که چگونه این حشره در کمتر از یک ثانیه می تواند خود را از مسیر مسدود شده بیرون بیاورد.

همچنین سوسک ها می توانند از سوراخ هایی که به اندازه یک چهارم بدن آنها است با استفاده از فشرده کردن اسکلت خود عبور کنند.

بر همین اساس محققین دانشگاه «کالیفرنیا» رباتی را طراحی کرده اند که دارای بدنی نرم و از چند پا برخوردار است. آنها نام این روبات را «CRAM» گذاشته اند.

این ربات ۱۸ سانتیمتر طول، ۷.۶ سانتیمتر ارتفاع و ۴۶ گرم وزن دارد. ویژگی ظاهری این ربات چنین قابلیتی را برای آن فراهم می کند تا همانند سوسک بتواند در مسیرهای پوشیده از آوار برود و به شناسایی مصدومین بپردازد.

اخبار علمی - مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه