تاریخ انتشار : شنبه, 30 بهمن 1395 11:45. دانشجو کارشناس ارشد کالج هنر " ساوانا " در امریکا به منظور درک اهمیت گرده افشانی زنبورهای عسل دست به ساخت زنبوری رباتیک زد که قادر است همچون زنبورهای عسل گرده افشانی کند. به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان ، تنها در شمال آمریکا زنبورهای عسل قادرند به گرده افشانی 90 محصول تجاری نقشی اساسی بازی کنند. این محصولات شامل سیب ، زغال اخته ، خربزه ، و کلم بروکلی هستند که در زنجیره غذایی انسان نقشی اساسی دارند . طرح زنبور عسل رباتیک در کلاس طراحی محصولات ...

ساخت زنبورهای رباتیک برای گرده افشانی در دستور کار مایکروسافت+ گزارش تصویری

تاریخ انتشار : شنبه, 30 بهمن 1395 11:45


 اخبارعلمی,خبرهای علمی, زنبورهای رباتیک

دانشجو کارشناس ارشد کالج هنر " ساوانا " در امریکا به منظور درک اهمیت گرده افشانی زنبورهای عسل دست به ساخت زنبوری رباتیک زد که قادر است همچون زنبورهای عسل گرده افشانی کند

 اخبارعلمی,خبرهای علمی, زنبورهای رباتیک

 به گزارش ایران آنلاین به نقل از سی ان ان ، تنها  در شمال آمریکا  زنبورهای عسل قادرند به گرده افشانی 90 محصول تجاری نقشی اساسی بازی کنند.

 

این محصولات شامل سیب ، زغال اخته ، خربزه ، و کلم بروکلی هستند که در زنجیره غذایی انسان نقشی اساسی دارند .

 

 اخبارعلمی,خبرهای علمی, زنبورهای رباتیک

 

 اخبارعلمی,خبرهای علمی, زنبورهای رباتیک

 

 اخبارعلمی,خبرهای علمی, زنبورهای رباتیک

 

 

طرح زنبور عسل رباتیک در کلاس طراحی محصولات توسعه یافته توسط استاد دانشگاه این دانشجو به چالش کشیده شده است .

 

سازنده این زنبور رباتیک " هالدوانگ " 24 ساله گفت : " برای گرده افشانی زنبورها به خورشید ، آب و گلها نیاز دارند .من در مورد گرده افشانی زنبورهای عسل تحقیق کردم و اکنون ابن ربات قادر است نقشی همچون زنبورها را ایفا کند . گرده افشانی زنبورهای عسل برای انسان ها بسیار حائز اهمیت است . این طرح می تواند اهمیت عملیات کار زنبورهای عسل را به نمایش بگذارد."

 

وی افزود: " ربات دارای بدنه ای پلاستیکی و سبک است که با دو ملخ کوچک کار می کند و برای ساخت آن از الگوی هواپیماهای بدون سرنشین استفاده شده است .درون بدنه سوراخی وجود دارد که کار مکش گرده از گل را انجام می دهد و در موقع لزوم آن را پمپاژ می کند . من امیدوارم این محصول به زودی بتواند وارد عرضه بازار فروش شود ."

 

موضوع زنبور عسل یکی از سوژه های جالب تحقیق 1600 دانشجو در سه ماهه گذشته بوده است .

 

" ویکتور ارمولی " از ریاست دانشکده طراحی گفت : " در این طرح 30 پروژه ارائه شده که برترین آنها انتخاب خواهند شد و پس از همکاری با شرکت های مایکر وسافت اجرایی می شوند.این طرح یکی از برجسته ترین پروژه ها بوده است .

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه