ساخت کوچک‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی جهان

ساخت کوچک‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی جهان


اخبار ,اخبار علمی , کوچک‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی جهان

 

اخبار علمی - ساخت کوچک‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی جهان

کوچک‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی و تاشدنی جهان بزودی ارائه می‌شود.

طی سال‌های گذشته، طرح‌های اسکوتر الکتریکی متعددی عرضه شده‌اند که برجسته‌ترین آن‌ها تا می‌شوند تا برای حرکت شهری ابزاری ایده‌آل باشند. هم‌اکنون یک شرکت هلندی به نام Trikelet BV به دنبال افزودن یک سه‌چرخه به این فهرست است که فشرده‌ترین وسیله نقلیه الکتریکی و تاشدنی جهان به شمار می‌آید.

به گفته طراحان، نمونه‌های اولیه کنونی Trikelet از یک موتور 500 تا 700 واتی برای رسیدن به سرعت 15 کیلومتر و سرعت بیشینه 20 کیلومتر در ساعت استفاده می‌کنند. این ابزار برای طی هر 70 کیلومتر و به شرط داشتن محموله کامل، یک کیلووات الکتریسیته مصرف می‌کند.

وزن اسکوتر جدید 12 کیلوگرم گزارش شده و زمانی که باز می‌شود، فضای 800*290 میلی‌متری را اشغال می‌کند. اما نکته جالب، مکانیسم تاشونده هوشمند آن است زیرا با رسیدن به مقصد، کاربران این سه‌چرخه الکتریکی را به سادگی تا می‌کنند و می‌توانند مانند یک چمدان روی زمین بگذارند. می‌توان این اسکوتر را بدون نیاز به تمیزکردن چرخ‌های آن در چمدان جاسازی کرد.

سامانه ابداعی هنوز تحت توسعه بوده و شرکت سازنده به دنبال بودجه‌یابی بیشتر برای فرابردن آن از حد یک نمونه اولیه به یک محصول دارای گواهینامه است.

گفته می‌شود در صورت عرضه به بازار، بهای سامانه مزبور 1400 تا 2000 دلار خواهد بود.
اخبار علمی - ایسنا

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه