عبور یک بادام زمینی فضایی از نزدیکی زمین

عبور یک بادام زمینی فضایی از نزدیکی زمیناخبار,اخبار علمی,بادام زمینی فضایی

دانشمندان ناسا سیارکی به شکل بادام‌زمینی را شکار کردند که دوم مرداد از نزدیکی زمین عبور کرد.

بار دیگری که یک سیارک تا این اندازه به زمین نزدیک خواهد شد، سال 2054 اعلام شده است.سیارک 1999 JD6 دارای دو لوب است که به یکدیگر متصل شده‌اند.روز 24 ژوئیه (دوم مرداد)، این سیارک به نزدیک‌ترین فاصله خود از زمین یعنی حدود 7.2 میلیون کیلومتر رسید و این فاصله 19 برابر فاصله زمین از ماه است.

 

به گفته «لنس بنر» از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در کالیفرنیا، تصاویر راداری نشان داده‌اند حدود 15 درصد سیارک‌های نزدیک به زمین که بزرگ‌تر از 182.9 متر هستند (از جمله سیارک مزبور)، به شکل بادام‌زمینی هستند.رادار، یک تکنیک قدرتمند برای بررسی اندازه، شکل چرخش، ویژگی‌های سطحی و زبری سطح یک سیارک است و محاسبات مدارهای سیارک‌ها را ارتقا می‌دهد.

 

اندازه‌گیری‌های رادار از فواصل و سرعت سیارک اغلب امکان محاسبه مدارهای یک سیارک را فراهم می‌کند.

دانشمندان، آنتن‌های شبکه فضای عمیق ناسا در گولدستون کالیفرنیا را با تلسکوپ بنیاد گرین بانک در غرب ویرجینیا جفت کردند تا تصاویری از این سیارک را بدست آورند.این تصاویر نشان می‌دهد که سیارک مزبور از طول زیادی در حدود دو کیلومتر برخوردار است. تصاویر بدست‌آمده همچنین این سیارک را در حال چرخش به نمایش می‌گذارند.

 

سیارک 1999 JD6 هر هفت ساعت و نیم یک بار دور خود می‌چرخد و تصور می‌شود جسم نسبتا تاریکی است. این جرم کیهانی در 12 مه سال 1999 و توسط رصدخانه تحقیقاتی اجسام نزدیک زمین Lowell در آریزونا کشف شد.دانشمندان از اندازه دقیق این جرم کیهانی مطمئن نیستند، با این حال ویژگی‌های فیزیکی و مسیر آن به خوبی بررسی شده‌اند.ماموریت رهگیری سیارک‌های ناسا، رهگیری سیارک‌ها و محافظت از زمین در مقابل آن‌ها را در اولویت قرار داده است.

اخبار علمی - بهار

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه