تاریخ انتشار : چهارشنبه, 13 مرداد 1395 14:35. اخترشناسان از کشف فضای درون تهی در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری خبر داده اند که به موضوعی سؤال برانگیز تبدیل شده است. به گزارش مهر، تیم بین المللی از اخترشناسان متوجه شده اند این بخش از کهکشان راه شیری خالی از ستارگان جوانی است که Cepheids نامیده می شوند. این یافته نشان می دهد اگرچه این دسته از ستارگان جوان در نواحی نزدیک به قلب کهکشان راه شیری وجود دارند اما در منطقه ای از این کهکشان که به عنوان داخلی ترین بخش کهکشان راه شیری شناخته می شود اثری ا ...

غیبت عجیب ستارگان جوان در مرکز کهکشان راه شیری

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 13 مرداد 1395 14:35


اخبارعلمی,خبرهای علمی,ستارگان

اخترشناسان از کشف فضای درون تهی در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری خبر داده اند که به موضوعی سؤال برانگیز تبدیل شده است.

به گزارش مهر، تیم بین المللی از اخترشناسان متوجه شده اند این بخش از کهکشان راه شیری خالی از ستارگان جوانی است که Cepheids نامیده می شوند.

این یافته نشان می دهد اگرچه این دسته از ستارگان جوان در نواحی نزدیک به قلب کهکشان راه شیری وجود دارند اما در منطقه ای از این کهکشان که به عنوان داخلی ترین بخش کهکشان راه شیری شناخته می شود اثری از ستارگان جوان نیست. این منطقه ویژه تا شعاع ۸ هزار سال نوری از مرکز کهکشان راه شیری وسعت دارد.

ستارگان جوانی که تحت عنوان Cepheids شناخته می شوند از اهمیت زیادی برای اخترشناسان برخوردارند زیرا به آنها در دستیابی به درکی روشنتر از چگونگی انتشار ستارگان در سراسر عالم کمک می کند.

این دسته از ستارگان که برخی از آنها تنها ۱۰ میلیون سال عمر دارند، پالسهای نوری تولید می کنند که اخترشناسان از روی بررسی نورشان می توانند محاسبات دقیقی درباره فاصله آنها انجام دهند.

اخترشناسان با تکیه بر نتایج به دست آمده از این بررسیها می توانند تخمین دقیقی درباره چگونگی پیدایش عالم ارایه کنند.

اخترشناسانی از ایتالیا و آفریقای جنوبی درحالی که به جستجو برای کشف ستارگان Cepheids در مرکز کهکشان راه شیری مشغول بودند در کمال تعجب متوجه شدند که منطقه وسیعی در بخش مرکزی وجود دارد که فاقد ستارگان جوان است.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه