تاریخ انتشار : چهارشنبه, 18 مرداد 1396 22:28. محققان به طور اتفاقی قبرستانی از دایناسورها را در سیبری کشف کرده اند که قدمت برخی از استخوان های آن به ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون سال قبل می رسد. به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، قبرستانی بزرگ از دایناسورها و ماموت ها در سیبری روسیه کشف شده است. محققان دانشگاه ایالتی تومسک به طور اتفاقی این قبرستان را در منطقه کراسنویاراسک یافته اند. آنها معتقدند انسانهای باستان از این منطقه برای شکار ماموت و اسب های آبی استفاده می کرده است. اما میلیون ها سال قبل تر از ...

قبرستان دایناسورها در سیبری کشف شد

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 18 مرداد 1396 22:28


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,قبرستان دایناسور

محققان به طور اتفاقی قبرستانی از دایناسورها را در سیبری کشف کرده اند که قدمت برخی از استخوان های آن به ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون سال قبل می رسد.

 به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، قبرستانی بزرگ از دایناسورها و ماموت ها در سیبری روسیه کشف شده است.

 

محققان دانشگاه ایالتی تومسک به طور اتفاقی این قبرستان را در منطقه کراسنویاراسک یافته اند. آنها معتقدند انسانهای باستان از این منطقه  برای شکار ماموت و اسب های آبی استفاده می کرده است.  اما میلیون ها سال قبل تر از آن دایناسورهای گوشتخوار و گیاهخوار متعددی هنگام مرگ به اینجا می آمدند.

 

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,قبرستان دایناسور

 

محققان  در تابستان جاری کاوش در این منطقه را آغاز کردند و بقایای دایناسورها را میان رسوبات  و صخره ها یافتند.

 

البته هنوز عملیات حفاری کامل آغاز نشده است.   اما نشانه های اولیه حاکی از آن است که در این منطقه هزاران استخوان دایناسور وجود دارد.

  

 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,قبرستان دایناسور

 

قدمت برخی از  استخوان های کشف شده از این محل به ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون سال قبل  می رسد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه