ماشین ترجمه افکار به متن ساخته شد. تاریخ انتشار : سه شنبه, 14 فروردین 1397 15:49. محققان ماشینی ساخته اند که افکار انسان را به صورت متن نمایش می دهد. به گزارش مهر به نقل از میل آنلاین، محققان در دانشگاه کالیفرنیا یک ماشین خارق العاده ساخته اند که می تواند افکار کاربر را به طور لحظه ای ترجمه کرده و آن را به شکل متن نمایش دهد. آنها ادعا می کنند این ماشین با تعبیر اصوات صدا دار و بی صدا در مغز می تواند افکار را با صحت ۹۰ درصد نمایش دهد. محققان معتقدند این ماشین در آینده به بیمارانی کمک می کند ک ...

ماشین ترجمه افکار به متن ساخته شد

تاریخ انتشار : سه شنبه, 14 فروردين 1397 15:49


 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,ماشین ترجمه افکار
 محققان ماشینی ساخته اند که افکار انسان را به صورت متن نمایش می دهد.

 به گزارش مهر به نقل از میل آنلاین، محققان در دانشگاه کالیفرنیا یک ماشین خارق العاده ساخته اند که می تواند افکار کاربر را به طور لحظه ای ترجمه کرده و آن را به شکل متن نمایش دهد.

 

 آنها ادعا می کنند این ماشین با تعبیر اصوات صدا دار و بی صدا در مغز  می تواند افکار را با صحت ۹۰ درصد نمایش دهد.

 

 محققان معتقدند این ماشین در آینده  به بیمارانی کمک می کند که نمی توانند صحبت یا حرکت کنند.

 

ماشین مذکور ترکیبی از اصوات صدادار و بی صدا را که هنگام جمله سازی در مغز استفاده می شود، ثبت و تحلیل می کند. همچنین این جملات را با توجه به سیگنال های عصبی تعبیر و در مرحله بعد به متن تبدیل می کند.

 

دیوید موزس محقق ارشد این پروژه می گوید: تاکنون هیچ تحقیقی طبقه بندی واقعی جملات براساس سیگنال های عصبی را نشان نداده است. با توجه به عملکرد ماشین و ظرفیت آن برای گسترش می توان به جرات ادعا کرد به عنوان یک پروتز کلامی کاربرد دارد.

 

البته کارشناسان نگران آن هستند که این دستگاه به طور تصادفی افکار مخفیانه فرد را فاش کند.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه