تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 شهریور 1396 18:04. سازمان فضایی ناسا اعلام کرد: ماهواره مطالعاتی سنجش آب‌وهوای زمین موسوم به گریس(GRACE) به پایان عمر خود نزدیک شده و باید به سرعت با نسل بعدی جایگزین شود. به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس‌مگ، دانشمندان ناسا امیدوار بودند که دو ماهواره در حال خدمت GRACE تا رسیدن نسل بعدی پایدار باقی بمانند اما اطلاعات دریافتی از این ماهواره حاکی از پایان سوخت آنها است. به دنبال پایان خدمت ماهواره GRACE دانشمندان امیدوارند تا اوایل سال 2018 نسل بعدی این ماهوراه با قاب ...

ماهواره‌های "گریس" زودتر از انتظار بازنشسته می‌شوند

تاریخ انتشار : یکشنبه, 26 شهریور 1396 18:04


 اخبارعلمی,خبرهای علمی ,ماهواره‌ گریس

سازمان فضایی ناسا اعلام کرد: ماهواره مطالعاتی سنجش آب‌وهوای زمین موسوم به گریس(GRACE) به پایان عمر خود نزدیک شده و باید به سرعت با نسل بعدی جایگزین شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس‌مگ، دانشمندان ناسا امیدوار بودند که دو ماهواره در حال خدمت GRACE تا رسیدن نسل بعدی پایدار باقی بمانند اما اطلاعات دریافتی از این ماهواره حاکی از پایان سوخت آنها است.

 

به دنبال پایان خدمت ماهواره GRACE دانشمندان امیدوارند تا اوایل سال 2018 نسل بعدی این ماهوراه با قابلیت سنجش دقیق میزان آب شدن یخ‌های قطبی به فضا پرتاب شود.

 

اریک رینگات، متخصص یخچال‌شناسی از مرکز پیشرانه‌های جت ناسا در پاسادنا گفت: متاسفانه با تاخیر پیش آمده در پرتاب نسل بعدی ماهواره GRACE برداشت اطلاعات با یک وقفه مواجه خواهد شد که این مشکل با توجه به اهمیت موضوع یک چالش اساسی محسوب می‌شود.

 

پروژه ماهوارهای مطالعاتی GRACE از سال 2002 و با پرتاب دو ماهوراه به مدار 220 کیلومتری زمین آغاز شد.

 

این دو ماهواره با ارسال پالس‌های الکترومغناطیسی فاصله از یکدیگر  را در مقیاس میکرون پیوسته رصد می‌کنند تا تغییرات ناشی از افزایش یا کاهش نیروی گرانش ناشی از وجود یخچال‌های طبیعی به دقت بررسی شوند.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه