تاریخ انتشار : شنبه, 08 اردیبهشت 1397 17:51. "اسپیس‌ایکس" اعلام کرد که همکاری‌های خود را با شرکت ارتباط ماهواره‌ای" ایریدیوم کامیونیکیشنز"(Iridium Communications) ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود این شرکت چندین ماهواره "نکست"(NEXT) را در ماه مه به فضا پرتاب کند. به گزارش ایسنا به نقل از تک‌تایمز، شرکت ایریدیوم طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پنج ماهواره مخابراتی موسوم به "نکست "(Next) در حال حاضر در اختیار شرکت "اسپیس ایکس" قرار دارد. این دو شرکت برنامه دارند تا این ماهواره‌ها را از پایگاه نیروی هوایی ...

ماهواره مخابراتی "نکست" به فضا پرتاب خواهد شد

تاریخ انتشار : شنبه, 08 ارديبهشت 1397 17:51


اخبار,اخبار علمی,ماهواره مخابراتی نکست

"اسپیس‌ایکس" اعلام کرد که همکاری‌های خود را با شرکت ارتباط ماهواره‌ای" ایریدیوم کامیونیکیشنز"(Iridium Communications) ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود این شرکت چندین ماهواره "نکست"(NEXT) را در ماه مه به فضا پرتاب کند.

به گزارش ایسنا به نقل از تک‌تایمز، شرکت ایریدیوم طی بیانیه‌ای اعلام کرد که پنج ماهواره مخابراتی موسوم به "نکست "(Next) در حال حاضر در اختیار شرکت "اسپیس ایکس" قرار دارد.

 

این دو شرکت برنامه دارند تا این ماهواره‌ها را از پایگاه نیروی هوایی "واندربرگ" واقع در کالیفرنیا به فضا پرتاب کنند.

 

پرسنل "اسپیس ایکس" برای آمادگی قبل از پرتاب ماهواره، شانس این را دارند که هر یک از این ماهوراه‌ها را بررسی کنند.

 

"ناسا" و "مرکز تحقیقات زمین‌شناسی" آلمان به پروژه پرتاب این ماهواره ها پیوسته‌اند.  این دو سازمان علمی یک سیستم اندازه‌گیری جدید موسوم به "GRACE-FO"  تولید کرده‌اند که انتظار می‌رود چندین جرم را در داخل و میان جو زمین اندازه‌گیری کند.

 

"GRACE-FO " و ماهواره  "نکست "(Next)توسط موشک "فالکون 9" به فضا پرتاب خواهند شد.

 

قرار است این ماهواره در تاریخ 19 ماه مه سال جاری در مدار زمین قرار گیرد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه