محدود کردن ۲ درجه‌ای افزایش دمای جهانی تاثیری بر حفظ یخ‌های قطب شمال ندارد. تاریخ انتشار : سه شنبه, 14 فروردین 1397 12:27. کارشناسان مطالعات زیست‌محیطی هشدار دادند درصورتیکه از افزایش بیش از ۲ درجه سانتی‌گرادی دما جلوگیری شود باز هم یخ‌های اقیانوس منجمد شمالی ناپدید خواهند شد. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است حتی اگر بشر بتواند از روند افزایشی دما جلوگیری کند در مدت چند سال شاهد آن خواهیم بود که یخ‌های اقیانوس منجمد شمالی ناپدید می‌شوند. با این حال نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد در شرایطی ...

محدود کردن ۲ درجه‌ای افزایش دمای جهانی تاثیری بر حفظ یخ‌های قطب شمال ندارد

تاریخ انتشار : سه شنبه, 14 فروردين 1397 12:27


 اخبار علمی,خبرهای علمی ,یخ‌های اقیانوس منجمد شمالی
کارشناسان مطالعات زیست‌محیطی هشدار دادند درصورتیکه از افزایش بیش از ۲ درجه سانتی‌گرادی دما جلوگیری شود باز هم یخ‌های اقیانوس منجمد شمالی ناپدید خواهند شد. 

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده‌ است حتی اگر بشر بتواند از روند افزایشی دما جلوگیری کند در مدت چند سال شاهد آن خواهیم بود که یخ‌های اقیانوس منجمد شمالی ناپدید می‌شوند.

 

با این حال نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد در شرایطی که بتوان از افزایش بیش از ۱.۵ درجه سانتی‌گرادی دما جلوگیری کرد تفاوت قابل چشمگیری مشاهده خواهد شد.

 

به گفته محققان در صورت افزایش ۲ درجه سانتی‌گرادی دما احتمال ناپدید شدن یخ‌های اقیانوس منجمد شمالی یک در چهار سال است در حالیکه اگر دمای هوا از ۱.۵ درجه سانتی‌گراد فراتر نرود این احتمال یک در ۴۰ سال کاهش می‌یابد.

 

به گزارش ژاپن تودی، یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه کلرادو در آمریکا گفت: انتظار نداریم محدود کردن افزایش دما در حد ۱.۵ درجه سانتی‌گراد معجزه کند اما واقعیت این است که در این زمینه تاثیرگذار خواهد بود.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه