پدیده های عجیب دنیا که شما را شگفت زده می کند. برخی رویدادهای طبیعی آنچنان زیبایی و جذابیتی دارند که بلافاصله قدرت و جمال خداوند را یادآوری می کنند. پدیده های عجیب و شگفت انگیز زیادی در دنیا وجود دارد که به خاطر خاص بودنشان مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار می گیرد. این پدیده ها که کمتر کسی با آنها روبرو می شود از نظر علم بشر هیچ توضیحی برای آنان نیست و صرفا دیدن آنها جذابیت خاصی دارد. در ادامه با برخی از این مناطق آشنا می شوید. ابرهای آسپریتاس. ابرهای آسپریتاس تحت شرایط مناسب در هر نقطه ...

پدیده های خاص و عجیب دنیاپدیده های عجیب دنیا که شما را شگفت زده می کند

برخی رویدادهای طبیعی آنچنان زیبایی و جذابیتی دارند که بلافاصله قدرت و جمال خداوند را یادآوری می کنند.

پدیده های عجیب و شگفت انگیز زیادی در دنیا وجود دارد که به خاطر خاص بودنشان مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار می گیرد. این پدیده ها که کمتر کسی با آنها روبرو می شود از نظر علم بشر هیچ توضیحی برای آنان نیست و صرفا دیدن آنها جذابیت خاصی دارد. در ادامه با برخی از این مناطق آشنا می شوید.

 

ابرهای آسپریتاس

ابرهای آسپریتاس تحت شرایط مناسب در هر نقطه ای از دنیا به وقوع می پیوندد. این ابرها که ظاهری ترسناک دارند بیشتر به ابرهای طوفان زا شباهت دارند هرچند بر خلاف ظاهر خشنشان معمولا بدون ایجاد طوفان از بین می روند.

 

آشنایی با پدیده های خاص دنیا, آشنایی با پدیده های عجیب دنیا

ابرهای آسپریتاس بر خلاف ظاهر خشنشان معمولا بدون ایجاد طوفان از بین می روند

 

صاعقه ی آتشفشانی

صاعقه ی آتشفشانی به همراه فوران های آتشفشانی و در اثر برخورد خاکستر و ذرات یک توده آتشفشانی بوجود می آید. نتیجه برخورد ذرات و خرده سنگ ها به وجود آمدن الکتریسیته ساکن لازم برای تشکیل این پدیده است.

 

پدیده های خاص دنیا,پدیده های عجیب دنیا

برخورد صاعقه ی آتشفشانی همراه فوران های آتشفشانی با خاکستر یک توده آتشفشانی بوجود آورد

 

آتش آبی

این پدیده در اندونزی و آتشفشان ایجن اتفاق می افتاد. علت اصلی تشکیل آتش آبی در اثر اشتعال گازهای سولفوریک منتشر شده از کوهها می باشد که با تبدیل شدن بخشی از این گازها به رنگ آبی مشتعل می شوند.

 

علت اصلی تشکیل آتش آبی,تصاویری از پدیده آتش آبی

پدیده آتش آبی در اندونزی و آتشفشان ایجن اتفاق می افتاد

 

امواج شب رنگی

امواج شب رنگی معمولا در مناطقی مثل ساحل ماناسکن (امریکا، ایالت نیوجرسی)، ساحل توری پاینز (امریکا، ایالت کالیفرنیا)، تالاب لومینوس (جامائیکا)، دریاچه های گیپسلند (استرالیا)، ساحل آندامان (تایلند)، خلیج تویاما (ژاپن) و زبروگه (بلغارستان) رخ می دهد. این امواج زیبا بر اثر درخشش اینوفلاژه های پلانکتونی و با ناآرام شدن این موجودات رخ می دهد.

 

پدیده های شگفت انگیز دنیا,ابرهای طوفان زا

امواج شب رنگی بر اثر درخشش اینوفلاژه های پلانکتونی و با ناآرام شدن این موجودات رخ می دهد

 

گرداب شدید

گرداب شدید همواره در پهنه های آبی مثل دریاها و اقیانوس ها تشکیل می شود. این گرداب ها معمولا در اثر جریان های شدید بوجود می آیند و تقریبا سرعت آنها به 40 کیلومتر می رسد.

 

آشنایی با پدیده های عجیب دنیا, رویدادهای عجیب دنیا

گرداب شدید همواره در پهنه های آبی مثل دریاها و اقیانوس ها تشکیل می شود

 

منبع : yjc.ir

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه