تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 فروردین 1396 15:51. محققان چینی نخستین انبه فضایی دنیا را در آزمایشگاهی زمینی پرورش دادند. به گزارش مهر، محققان چینی در ماموریت Shenzhou-۱۱ در ماه نوامبر ۲۰۱۶تعدادی انبه به فضا فرستادند. فضانوردان چینی این میوه ها را در آزمایشگاه فضایی تیانگونگ۲ در شرایط محیطی مختلف قرار دادند تا ویژگی های ژنتیکی مختلفی را جذب کنند. سپس دانه های این انبه ها به زمین ارسال شد و در یک آزمایشگاه زمینی واقع در ایالت هاینان چین پرورش یافت. اکنون دانه های این انبه ها در آزمایشگاهی در های ...

پرورش نخستین انبه فضایی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 فروردين 1396 15:51


اخبار,اخبار علمی وآموزشی,انبه فضایی

محققان چینی نخستین انبه فضایی دنیا را در آزمایشگاهی زمینی پرورش دادند.

 به گزارش مهر، محققان چینی در ماموریت Shenzhou-۱۱ در ماه نوامبر ۲۰۱۶تعدادی انبه به فضا فرستادند.  فضانوردان چینی این میوه ها را در  آزمایشگاه فضایی تیانگونگ۲ در شرایط محیطی مختلف قرار دادند تا ویژگی های ژنتیکی  مختلفی را جذب کنند.

 

سپس دانه های این انبه ها به زمین ارسال شد و در یک آزمایشگاه زمینی واقع در ایالت هاینان چین پرورش یافت. اکنون دانه های این انبه ها  در آزمایشگاهی در هاینان جوانه زده اند. دانشمندان معتقدند انبه های فضایی جدید  کیفیت بهتری خواهند داشت. علاوه بر آن  هر درخت انبه میوه های بیشتری در مقایسه با نمونه زمینی تولید خواهد کرد.

 

 به گفته  پنگ لانگ رونگ محقق ارشد این پروژه ، پیش بینی می شود این میوه ها در برابر حشرات نیز مقاوم باشند. البته هنوز مشخص نیست چه زمان انبه های فضایی وارد بازار خواهند شد.

 

 این درحالی است که چین پس از هند،  دومین تولید کننده بزرگ انبه در دنیا به شمار می رود.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه