چگونه کودکمان را در در اتاق جدا بخوابانیم؟


سوال : من یک دختر 5/3 ساله دارم که هنوز دوست دارد رو تخت ما بخوابد.الان حدود 6 ماه است اسباب کشی کردیم و تخت او را داخل اتاق خودش گذاشتیم.
اوایل چند روزی داخل اتاق خودش می خوابید من هم چراغ خواب اتاقش و یک چراغ را توی هال روشن می‌گذاشتم تا اگر بیدار شد نترسد. اما بعد از آن مدام می‌گفت که این اتاق هیولا دارد و حاضر نیست در اتاق خودش بخوابد.
 
البته چند بار هم وقتی که این ادعا را کرده است تمام خانه را با هم گشتیم تا به او ثابت شود مشکلی نیست اما تاثیری نداشته است، لطفا راهنمایی کنید.

 اتاق جدای کودک

پاسخ دکتر ناهید محمدپور، مشاور خانواده:

نگران نباشید؛ این مشکل فقط در خصوص کودک شما صدق نمی کند و کودکان زیادی هستند که تنها نمی ‌خوابند یا دوست ندارند تنها بخوابند. به هر حال در سه و نیم سال گذشته شما دختر خود را عادت داده‌اید که کنار شما استراحت کند و او با این روش احساس امنیت و آرامش می ‌کند پس حالا هم نمی توانید توقع داشته باشید که با یکی دو شب جدا خوابیدن این مشکل برطرف شود.

چگونه کودکمان را در در اتاق جدا بخوابانیم؟

اولین نکته ای که باید به خاطر داشته باشید به هیچ وجه تسلیم نشوید اما او را هم برای خواب تنها نگذارید. شما می توانید نیم ساعت قبل از خواب با او وارد اتاقش بشوید و برایش داستان بگویید یا با او بازی کنید.

 

اتاق جدای کودک

این سرگرم کردن وی قبل از خواب می تواند اثر داشته باشد البته نباید تحرک یا ترس در این داستان یا بازی وجود داشته باشد ضمنا در طول روز به اندازه کافی به کودک خود محبت کنید، با او حرف بزنید و او را در آغوش بگیرید.

یادتان باشد اگر در طول شب بیدار شد و خواست به تخت شما بیاید این اجازه را به او ندهید او را به اتاقش ببرید و منتظر بمانید تا بخوابد. البته می تونید این کار را به صورت مرحله ‌ای هم انجام دهید. یعنی اول کودک در رختخواب خود اما در اتاق والدینش باشد و کم کم به اتاق خود منتقل شود.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه