تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 آبان 1394 11:41. کاوشگر افق جدید به مطالعه پلوتو پرداخته و تصویر جدیدی از این سیاره را به زمین ارسال کرده که قابل توجه است. کاوشگر «New Horizons» ناسا در متن مهمترین مأموریت چند سال اخیر صنعت فضایی جهان قرار دارد. این فضاپیمای روباتیک پس از سفری که نزدیک به یک دهه به طول انجامیده به پلوتو رسیده است، سیاره کوتوله ای که تا سال ۲۰۰۶ یکی از ۹ سیاره منظومه شمسی بود اما با تعریف جدیدی که از سیارات از سوی اتحادیه بین المللی اخترشناسی ارایه شد از این مجموعه خارج و به عنوان ...

کاوشگر "افق جدید" حیرت کارشناسان ناسا را برانگیخت + تصاویر

تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 آبان 1394 11:41


کاوشگر افق جدید به مطالعه پلوتو پرداخته و تصویر جدیدی از این سیاره را به زمین ارسال کرده که قابل توجه است.

کاوشگر «New Horizons» ناسا در متن مهمترین مأموریت چند سال اخیر صنعت فضایی جهان قرار دارد. این فضاپیمای روباتیک پس از سفری که نزدیک به یک دهه به طول انجامیده به پلوتو رسیده است، سیاره کوتوله ای که تا سال ۲۰۰۶ یکی از ۹ سیاره منظومه شمسی بود اما با تعریف جدیدی که از سیارات از سوی اتحادیه بین المللی اخترشناسی ارایه شد از این مجموعه خارج و به عنوان سیاره کوتوله و همچنین نخستین گروه از مجموعه «اجرام فضایی فرانپتونی» در طبقه بندی جدیدی قرار گرفت.

 

اخبار,اخبار علمی,کاوشگر

 

کاوشگر «New Horizons» با انجام این ماموریت توانست به بسیاری از سئوالات کارشناسان ناسا مانند اندازه سیاره پلوتو پاسخ دهد. این کاوشگر پس از طی مسافتی در حدود ۴.۸۸ میلیارد کیلومتر ابعاد جدیدی از این سیاره را پیش روی کارشناسان ناسا قرار داد. فرضیه های بسیاری درباره این سیاره وجود دارد که مهمترین آن عصر یخبندانی است که میلیاردها سال پیش رخ داده است.


کاوشگر «New Horizons» تاکنون نزدیک به دو درصد از اطلاعات ارزشمندی که درباره پلوتو به دست آورده را بارگذاری کرده است. دانشمند��ن ناسا می گویند انتقال تمامی این اطلاعات به زمین در حدود ۱.۵ سال آینده امکانپذیر خواهد بود. دوری پلوتو از زمین علت اصلی طول کشیدن این فرآیند عنوان شده است.

 

اخبار,اخبار علمی,کاوشگر

 

کاوشگرNew Horizons تصویر جدیدی از سیاره پلوتو را به زمین ارسال کرده که حیرت کارشناسان ناسا را برانگیخته است. این تصویر با عبور این کاوشگر از پلوتو و در فاصله ۱۸۰۰۰ کیلومتری به ثبت رسیده که لایه های گنگ و مبهمی از اتمسفر باریک پلوتو را به نمایش گذاشته است. انتشار این تصویر در حالی است که در ماه های اخیر تصاویر و همینطور اخبار متفاوتی از این سیاره توسط ناسا منتشر می شود.
اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه