تاریخ انتشار : سه شنبه, 03 آذر 1394 10:03. پژوهش جدید محققان دانشگاه ساوث‌همپتون می‌تواند اصول اساسی فیزیک را به چالش بکشد. این تحقیق در مورد فروپاشی ذرات زیراتمی موسوم به مادون‌هاست که می‌تواند درک دانشمندان از چگونگی شکل‌گیری جهان را تغییر دهد. کریستوفر ساچراجدا از دانشگاه ساوث‌همپتون برای نخستین بار تفاوت رفتار کائون‌ها در زمان تغییر ماده به شکل ضد ماده موسوم به نقض تقارن سی‌پی مستقیم را محاسبه کرد. حتی اگر این محاسبه با نتایج تجربی مطابقت نداشته باشد، شاهدی قطعی از پدیده جدید و ناشناخته‌ ...

کشفی که نظریه انفجار بزرگ را به چالش می‌کشد

تاریخ انتشار : سه شنبه, 03 آذر 1394 10:03


کشفی که نظریه انفجار بزرگ را به چالش می‌کشد

 

پژوهش جدید محققان دانشگاه ساوث‌همپتون می‌تواند اصول اساسی فیزیک را به چالش بکشد.

این تحقیق در مورد فروپاشی ذرات زیراتمی موسوم به مادون‌هاست که می‌تواند درک دانشمندان از چگونگی شکل‌گیری جهان را تغییر دهد.

کریستوفر ساچراجدا از دانشگاه ساوث‌همپتون برای نخستین بار تفاوت رفتار کائون‌ها در زمان تغییر ماده به شکل ضد ماده موسوم به نقض تقارن سی‌پی مستقیم را محاسبه کرد.

حتی اگر این محاسبه با نتایج تجربی مطابقت نداشته باشد، شاهدی قطعی از پدیده جدید و ناشناخته‌ای است که در خارج از مدل استاندارد یا همان درک کنونی فیزیکدانان از ذرات پایه و نیروی میان آن‌ها قرار دارد.

نتایج کنونی هنوز نشان‌دهنده چنین تفاوتی بین تجربیات و نظریه نیستند، اما دانشمندان انتظار دارند دقت این محاسبات بطور چشمگیری ارتقا پیدا کند.

نتایج این تحقیق در مجله Physical Review Letters منتشر شده است.

 

اخبارعلمی - ایسنا

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه