تاریخ انتشار : یکشنبه, 16 خرداد 1395 15:20. یک تیم از دانشمندان برای اولین بار نشانه‌های ضعیفی از وجود گاز هیدروژن را در یک کهکشان که بیش از پنج میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد، کشف کردند. به گزارش سیناپرس، این رکورد جدید تقریبا دو برابر رکورد قبلی است. این تیم تابش رادیویی را که از هیدروژن موجود در این کهکشان دور ساطع شده بود با استفاده از تلسکوپ رادیویی بسیار بزرگ رصدخانه ملی رادیویی اخترشناسی آمریکا مشاهده کرده است. پژوهشگران همچنین دریافتند که این سیاره شامل میلیاردها ستاره عظیم جوان ...

کشف گاز هیدروژن در یک کهکشان دوردست

تاریخ انتشار : یکشنبه, 16 خرداد 1395 15:20


اخبارجدید,خبرهای جدید,اخبار جدید

یک تیم از دانشمندان برای اولین بار نشانه‌های ضعیفی از وجود گاز هیدروژن را در یک کهکشان که بیش از پنج میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد، کشف کردند.

به گزارش سیناپرس، این رکورد جدید تقریبا دو برابر رکورد قبلی است.این تیم تابش رادیویی را که از هیدروژن موجود در این کهکشان دور ساطع شده بود با استفاده از تلسکوپ رادیویی بسیار بزرگ رصدخانه ملی رادیویی اخترشناسی آمریکا مشاهده کرده است.

پژوهشگران همچنین دریافتند که این سیاره شامل میلیاردها ستاره عظیم جوان است که توسط ابرهایی از گاز هیدروژن احاطه شده است.از آنجاییکه هیدروژن یک عنصر فراوان در جهان و یک سوخت خام برای ایجاد ستاره هاست اخترشناسان برای شناسایی و درک آرایش کهکشان های دیگر از آن استفاده می‌کنند.

با این حال تا به امروز تلسکوپ‌های رادیویی تنها قادر به تشخیص علایم انتشار هیدروژن از کهکشان های نسبتا نزدیک بوده اند.به گفته محققان این پژوهش، این اولین بار است که آنها قادر بودند تا به طور مستقیم هیدروژن اتمی در یک کهکشان دور از زمین را اندازه گیری کنند.

این سیگنال‌ها سفر خود در فضا را قبل از اینکه حتی سیاره ما وجود داشته باشد آغاز کرده اند.به گزارش ایسنا، جزئیات این پژوهش در یک مقاله در Astrophysical Journal Letters منتشر شده است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه