کفشی که با قلقلک کف پا، نقشه راه می‌شود

کفشی که با قلقلک کف پا، نقشه راه می‌شود


اخبار,اخبار علمی ,قلقلک‌دادن پاها

 

اخبار علمی - کفشی که با قلقلک کف پا، نقشه راه می‌شود

با کفی‌ کفش جدید، روزهای سرک‌کشیدن به تلفن همراه برای یافتن مسیرها بزودی به پایان می‌رسد.

فناوری جدید با قلقلک‌دادن پاها، کاربر را در جهت درست راهنمایی می‌کند.

 

کفی کفش‌های سیلیکونی در یک جفت کفش کار گذاشته می‌شوند و با سیستم راهبری ماهواره‌ای گوشی هوشمند ارتباط برقرار می‌کنند و به هنگام نیاز برای تغییر مسیر، مرتعش می‌شوند. این کفی‌ها موسوم به «ابرکفش‌ها» (SuperShoes) دارای سه موتور ارتعاشی، یک پد گیرنده که لامسه را تشخیص می‌دهد، یک میکروکنترلر آنبورد، بلوتوث با قدرت پایین و باتری هستند.

 

سیستم‌های مزبور همچنین می‌توانند منعطف شوند و به شکل یک جفت کفش معمولی درآیند؛ برای استفاده از آن‌ها کاربران باید ابتدا در پلتفرم آنلاین ShoeCentral ثبت‌نام کنند.

 

این فناوری هوشمند سپس با یک گوشی هوشمند برای راهنمایی‌کردن درست مانند یک راهنمای تور جفت می‌شود و برای ارائه جهت‌ها و حتی پیشنهاددادن مکان‌های مطلوب جدید، پاها را قلقلک می‌دهد. چنانچه انگشت بزرگ پای چپ مرتعش شود، کاربر باید به سمت چپ بپیچد و چنانچه پای راست مرتعش شود، وی باید به سمت راست بپیچد. عدم‌ارتعاش به معنی ادامه مسیر است، در حالی که یک ارتعاش تکراری نشانه رسیدن به مقصد است.

 

کاربر می‌تواند این فناوری را با تقویم‌های دیجیتالی ذخیره‌شده در گوشی هوشمند، تبلت یا رایانه خود متصل کند.

 

دایرا داند، محقق 24 ساله اهل ماساچوست، خالق این سامانه معرفی شده و وی امیدوار است این کفش‌ها تا حدی افراد را فارغ از گوشی‌های هوشمند کند. فناوری ارائه‌شده هم‌اکنون در حد یک نمونه اولیه است.

اخبار علمی - ایسنا

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه