تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 اسفند 1394 09:07. شرکت گوگل به‌تازگی اختراعی را ثبت کرده است که در حقیقت نسل جدیدی از کتاب‌های سه‌بعدی هستند و با کمک واقعیت افزوده عمل خواهند کرد. به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، گوگل به‌تازگی موفق شده است تا در مرکز ثبت اختراعات آمریکا دو اختراع جدید را به ثبت برساند که بر اساس گزارش‌ها، این اختراع نحوه متعامل انسان‌ها با یکدیگر را مجددا بازسازی می‌کند. اولین اختراع مربوط به یک کتاب تعاملی است که در میان صفحات آن حسگرهای حرارتی و فشارسنج قر ...

گوگل نسل جدید کتاب‌ها را خلق می‌کند

تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 اسفند 1394 09:07


اخبارعلمی,خبرهای علمی,گوگل

شرکت گوگل به‌تازگی اختراعی را ثبت کرده است که در حقیقت نسل جدیدی از کتاب‌های سه‌بعدی هستند و با کمک واقعیت افزوده عمل خواهند کرد.

به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، گوگل به‌تازگی موفق شده است تا در مرکز ثبت اختراعات آمریکا دو اختراع جدید را به ثبت برساند که بر اساس گزارش‌ها، این اختراع نحوه متعامل انسان‌ها با یکدیگر را مجددا بازسازی می‌کند.

اولین اختراع مربوط به یک کتاب تعاملی است که در میان صفحات آن حسگرهای حرارتی و فشارسنج قرار دارد. این حسگرها هرگاه که کاربر آنها را فعال کند قادر خواهند بود تا با استفاده از واقعیت افزوده، ویژگی‌های بصری موجود را به نمایش دربیاورند.

کاربر برای استفاده از این کتاب‌ها نیازمند به عینک‌های واقعیت افزوده نخواهد بود و به جای آن دستگاهی کوچک که در شیرازه کتاب جاسازی‌شده است می‌تواند تصاویر را بر روی صفحات طرح‌ریزی کند. علاوه بر این بلندگوی کوچک تعبیه‌شده در این کتاب نیز فعالیت‌های روی صفحه را افزایش می‌دهد.

 

اخبارعلمی,خبرهای علمی,گوگل

 

دومین اختراع گوگل مربوط به کتاب‌های ویژه دارای محتوای سه‌بعدی است. این کتاب‌ها در طول سالیان متوالی با استفاده از کاغذ و مقوا در اختیار کودکان قرار داشتند ولی گوگل با بهینه‌سازی آنها اقدام به ساخت نسخه دیجیتالی و ویژه‌ای از آن‌ها کرده است که در آن به‌جای استفاده از پروژکتورهای کوچک از دستگاه‌هایی مانند تلفن همراه و تبلت برای افزودن محتوا استفاده خواهد شد.

هر یک از صفحات این کتاب دارای یک لایه دیجیتالی مجازی نیز هستند که به‌صورت همزمان با گ��وده شدن صفحه بر روی تلفن همراه نیز گشوده خواهند شد.

البته نمی‌توان مطمئن بود که این اختراع به مرحله تولید نهایی برسد و حتی شاید مانند بسیاری دیگر از ابداعات ثبت‌شده توسط گوگل، طرح پیش ساخت یا پروتوتایپ آن نیز تولید نشود.

 

اخبار علمی - ایتنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه