تاریخ انتشار : یکشنبه, 29 آذر 1394 08:40. بین 70 تا 90 درصد سرطان‌ها با دوری از عوامل سرطان‌زا قابل‌پیشگیری اند. بسیاری از دانشمندان معتقدند که در بیشتر موارد ابتلا به سرطان در اثر بدشانسی نیست. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه «اِستونی بروک» صورت گرفت، 90 درصد سرطان‌ها در اثر عوامل خارجی مثل سیگار کشیدن، مشروبات الکلی، قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض آفتاب و آلودگی هوا به وجود می‌آیند و ازاین‌رو می‌توان جلوی ابتلا به این بیماری را گرفت. موسسه جهانی تحقیقات سرطان در مصاحبه‌ای با گاردین گفته است ب ...

9 مورد از هر 10 مورد ابتلا به سرطان در اثر اشتباهات انسانی بوجود می آیند! + تصویر

تاریخ انتشار : یکشنبه, 29 آذر 1394 08:40


بین 70 تا 90 درصد سرطان‌ها با دوری از عوامل سرطان‌زا قابل‌پیشگیری اند.

 اخبار,اخبار علمی,دوری از عوامل سرطان‌زا

   بسیاری از دانشمندان معتقدند که در بیشتر موارد ابتلا به سرطان در اثر بدشانسی نیست. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه «اِستونی بروک» صورت گرفت، 90 درصد سرطان‌ها در اثر عوامل خارجی مثل سیگار کشیدن، مشروبات الکلی، قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض آفتاب و آلودگی هوا به وجود می‌آیند و ازاین‌رو می‌توان جلوی ابتلا به این بیماری را گرفت.

موسسه جهانی تحقیقات سرطان در مصاحبه‌ای با گاردین گفته است بسیاری از سرطان‌ها با اتخاذ یک رژِم غذایی سالم، ورزش بیشتر و داشتن وزنی مناسب قابل‌پیشگیری‌اند. تقریباً 75 درصد از خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در اثر رژِیم غلط غذایی، 86 درصد از خطر ابتلا به سرطان پوست در اثر قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض آفتاب و 75 درصد از خطر ابتلا به سرطان‌های سر و گردن مربوط به مصرف تنباکو و مشروبات الکلی است.

این تحقیق نتیجه می‌گیرد که بین 70 تا 90 درصد سرطان‌ها با دوری از عوامل سرطان‌زا قابل‌پیشگیری اند. به‌علاوه تقسیمات سلولی درون بدن انسان به‌ندرت باعث بروز سرطان می‌شود و عوامل خطرزای درون بدن تنها اندکی در پیشرفت سرطان دخیل هستند.
 

اخبار علمی - باشگاه خبر نگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه